Messikülastus tõi Alunaudile võimsa ärilise tulemuse

Messikülastus tõi Alunaudile võimsa ärilise tulemuse

ESMAESITLUSEKS VALMISTUMAS: Alunaut 750 CC mudeli nime kandvat paati esitletakse esimest korda tuleval nädalal Tallinnas. Mark Murul (vasakul) ja paadiehitajal Kaarel Bachmanil seega tööst puudus juba ei ole. Foto: Sander Ilvest

Läinud nädalal Helsingis väikelaevamessil Vene 13 Bat käinud Pöide paadiehitajal läks aktiivseks müügiks juba esimesel messipäeval. Koju naasmise ajaks oli messi äriline tulemus mõõdetav kuuekohalise numbriga.

Alunaudi tegevjuht Mark Muru ei eita, et neil läks väikelaevamessil hästi. Seda olekski keeruline eitada, arvestades, et kohe esimesel päeval õnnestus allkirjastada leping, mis tegelikult oli kodumaal aktiivselt töös olnud juba paar kuud. “Müüdud sai Alunaut 750 AC ehk Alunaudi omatoodangu hulka kuuluv paat ning seda piltlikult öeldes otse joonestuslaualt,” kinnitas Muru Saarte Häälele. Kõige rohkem rõõmu tegi firmajuhile see, et kõnealune paat jääb Eesti lipu alla ja kodusadamaks saab talle Tallinn.

Veel üks tubli tehing

Peale juba mainitud tehingu sai Alunaudi jaoks alguse veel teinegi müügitehing, seekord läks tehinguks teise Alunaudi omatoodangusse kuuluva mootorpaadiga – Alunaut 550 CC.

Sel lepingul allkirju veel pole, kuid käsi on surutud ja vastastikused lubadused antud. Selle müügi puhul rõõmustas teda fakt, et klient on elukutseline väikelaevainsener, kelle igapäevatöö ongi sarnaste paatide projekteerimine. “Igal juhul saame me messi ärilist tulemust mõõta kuuekohalise arvuga ja planeeritud ühe omatoote prototüübi ehitamise asemel tuleb meil neid tänavu valmis teha lausa kolm,” rõõmustas Mark Muru.

“Esialgu katsume aga omatooted valmis ja need vee peale saada, eks siis vaatame edasi,” võtab Alunaut Muru sõnul asju rahulikult. “Meie tõmbenumbriks on seni olnud väga hea töökvaliteet ja konkurentidest keerukamad tooted, aga eks see kajastub kahjuks küll mitte nii atraktiivsetes hindades.”

Esitlus Turus

Ehkki Helsingi mess osutus üle ootuste tulemusrikkaks, on Alunaudi jaoks Mark Muru sõnul tänavu sellest messist hoopis palju põnevam üritus 8.–10. märtsini toimuv Turu mess.

“Seda põhjusel, et seal kavatseme soomlastele esitleda Alunaut 750 CC mudeli nime kandvat paati,” põhjendas ta. Tänase seisuga loodab Alunaut selle paadi esmaesitluse ära teha 1.–3. märtsini Tallinnas toimuval meremessil. “Aga kuna tegu on üsna omapärase ja küllaltki kalli paadiga, siis reaalseid tehinguid sealt suure tõenäosusega oodata ei ole.”

Print Friendly, PDF & Email