Leisi vallavanem: mõtet on vaid ühel suurel vallal (33)

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ütles intervjuus Kadi raadiole, et Saare maakonnas oleks omavalitsuste ühinemisel mõtet vaid siis, kui tekiks üks suur omavalitsus. Samas arvas ta, et ka sellel variandil on nii head kui ka vead. 

Ta kinnitas Kadi raadiole, et Leisi vallas on liitumise küsimust korduvalt arutatud ning tulemusena on jõutud seisukohale, et väikestel liitumistel ei ole mõtet. “Mõttetalgute tulemusel peame õigeks, et tulemusi annab vaid liitumine üheks omavalitsuseks maakonna tasandil,” ütles Leisi vallavanem.

Mõtlep lausus, et kohalike otsuste tegemisega saab Leisi vald tunduvalt paremini hakkama kui suurvald. Selle tõttu on Leisi hoidnud neutraliteeti ja ei ole seni liitumisläbirääkimistega kaasa läinud.

“Oleme suutnud viia külateid mustkatte alla ja rajanud sinna tänavavalgustust, oleme ehitanud seltsimaju ja toetanud MTÜ-de projekte. Sellisteks ettevõtmisteks on meie käed vabad, aga ühisvallas see enam nii lihtne ei oleks,” rääkis ta.

Ühisvallas oleks kergem ka valla allasutusi sulgeda. Raamatukogude arv ja koolivõrgu korrastamine on kindlasti teemad, mis vajavad muudatusi, kuna elanike, sealhulgas laste arv väheneb.

Saare maavanema Kaido Kaasiku juhtimisel tegutsev arenduskoda on alustanud ajurünnakuid ühendomavalitsuse moodustamise teemal. Kogu protsess peaks päädima ühinemisteemalise rahvahääletusega sügisel.

Eile õhtul arutasid juba varem Orissaare poolt tehtud kutset ühinemisläbirääkimistele Laimjala ja Muhu vallavolikogu.

Print Friendly, PDF & Email