Kalle Laanet: kriitika politsei tegevusetuse pihta on tihti õigustatud (10)

Kalle Laanet kriitika politsei tegevusetuse pihta on tihti õigustatud

Foto: arhiiv

Endine Saare politseiprefekt ja siseminister Kalle Laanet usub, et Saare maakonnas on korra tagamiseks piisav arv politsei- ja piirivalveametnikke. Küsimus on tema arvates vaid selles, kuidas panna need, kelle kohustus see on, korda kaitsma.

Alates maikuust peaks Kuressaares esmaste kokkulepete järgi hakkama kehtima kord, et kõik ööklubid ja baarid suletakse kell viis hommikul. Palju diskussioone tekitanud teemal valitseb arvamuste paljusus. Ühed ütlevad, et varasem sulgemine ei muudaks midagi, teised jälle, et muudaks. Ent mõlemad pooled on ühte meelt, et ka politsei võiks turvalisuse tagamiseks veidi rohkem midagi ette võtta.

Kuidas kommenteerid viimasel ajal Kuressaares juhtunud korrarikkumisi ja nendele järgnenud arutelusid ja kokkuleppeid?
Sarnased probleemid on Kuressaaret vaevanud tegelikult juba pikka aega. Aga alles nüüd on see teema avalikkuses tõusetunud. Olen nõus, et kõik probleemidele lahenduste otsimisega seotud institutsioonid peavad seda tegema koos, sest ainult üks organisatsioon ei saa seda teha tulemuslikult. Kuid siingi oleks kindlasti vaja jõulisemat eestvedamist.

Milline võiks või peaks olema jõuline eestvedamine?
Kuna linnaelu korraldamise eest vastutab linnavalitsus, siis eelkõige peaksid eestvedajad olema linnajuhid.
Teemat on laagerdatud juba mitu kuud, kuid tulemusi ehk väga selgeid otsuseid siiski ei ole. Ainult siis, kui nii korrakaitsjad, baaripidajad kui ka linnavalitsus mõistavad, et Kuressaare on meie oma kodu, mis peab olema turvaline, on võimalik edu saavutada.

Eelkokkulepe näeb ette, et baarid suletakse kell 5. Kas see on sinu arvates lahendus?
Baaride sulgemine kell 5 ei ole kindlasti mingi imerohi. Muutma peaks baaride külastajate ja baaripidajate hoiakuid.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email