Viirused on Saaremaale jõudnud (12)

Eelmise nädala lõpus oli Kuressaare vanalinna kool sunnitud koolitunnid ära jätma, sest lisaks puuduvatele õpilastele haigestusid ka õpetajad. Eile peeti koolis tunde taas tavapärase plaani kohaselt. 

Ka kolleeg Tõnis Kipper Kadi raadiost vandus eelmisel nädalal haigusele alla ning kahel päeval jäi ära tema autorisaade “Keskpäev”. Kipperi kinnitusel on saade igal argipäeval eetrisolnud juba 12 aastat. Nüüd lasti saate asemel meeleolumuusikat. Raadiohääl on oma sõnul veendunud, et kaks päeva on tervenemiseks ilmselgelt liiga lühike aeg. Aga südametunnistus ei lubanud tal kauem voodis vedeleda.

Enerpointi personalijuht Anu Hartikainen ütles, et hoolimata puudujatest töötab ettevõte tõrgeteta. “Hommikul tundus küll, et haigestunuid on palju, aga töökoosolek näitas, et töö seisma ei jää,” kinnitas ta. Näiteks kontorist olid neil eile haiged kolm töötajat.

Saaremaa piimatööstuse juht Andi Saagpakk täpset haigestunud töötajate arvu öelda ei osanud. Haigustest päris puutumata ettevõte siiski pole. “Eks nagu igal pool on meilgi inimesed haiged,” sõnas ta.

Kihelkonna perearsti Ain Ausi sõnutsi peaks alanud nädal olema haigestumiste kõrghetk. Kui Tallinnas hakkab haiguspuhang juba taanduma, siis saarele jõuab see tavaliselt nädal-kaks hiljem.

Tema kinnitusel ei ole Kihelkonnal kahel viimasel aastal massiliste haigestumiste lainet olnud. Sel aastal tuleb haigeid aga iga päevaga juurde. “Eks ta ikka see päris gripp ole, kuigi maakohas ei jõua igale patsiendile proove teha,” arvas Aus. Haigust iseloomustavad luu- ja lihasevalud, millele lisanduvad köha ja nohu.

Harvad ei ole ka juhused, kus tööl edasi käinud inimesed pöörduvad arsti poole alles siis, kui kopsupõletik käes. Siis tuleb haigel juba antibiootikumiravi läbi teha.

Print Friendly, PDF & Email