Oskar Nisu: heal päeval on võimalik võita

Prantsusmaa amatöörklubis CC Villeneuve St Germain sõitev jalgrattur Oskar Nisu tõdeb avastartide järel, et on konkurentsivõimeline ja võitudest mõtlemine pole utoopia.

“Esimeste sõitude kokkuvõtteks võin seda öelda, et mul on amatööridega võidu sõita füüsiliselt ülilihtne, aga võita tunduvalt keerulisem, sest saba on pidevalt taga, raja profiil ja pikkus pole ka veel nii rasked olnud, et oma treenitus maksma panna,” rääkis Nisu.

Noore ratturi sõnul pole ta finišites just kõige kiirem mees ja enamik konkurente suudab temast 100–180 km pikkusel distantsil kiiremat sprindijalga näidata. Sealt edasi hakkavad jõuvahekorrad tavaliselt juba muutuma.

“Seega pean amatööride sõidus võitmiseks proovima vastaseid enne finišit küpsetada või jõudma lõpusirgele uhkes üksinduses, ja see veel õnnestunud pole,” ütles ta.

Nisu tunnistas, et heal päeval on võimalik sõita ka võidu peale, kuid praegu on probleemiks tõusudest üles saamine. Ta ei ootagi endalt suurtest mägedest esimeste seas üles sõitmist, aga sellised 4–6 kilomeetrised lauged tõusud peaksid siiski jõukohased olema.

“Õnneks on alles hooaja algus ning on aega tugevamaks ja natuke kergemaks saada,” oli rattur lootusrikas. “Tiimiga olen rahul ja mind võetakse kui tõsist sprinterit. Arvestatakse ka sellega, et olen alles noor, ehk esimest aastat U-23 klassis.”

Print Friendly, PDF & Email