Olev Pihl saab elupäästjamedali (6)

Mustjala vallas Panga külas tegutseva sukeldumisklubi paadijuhile Olev Pihlile annetatakse täna Tallinnas Elupäästja III klassi medal.

Pihl ise tunnistas eile Saarte Häälele, et kuuleb medalist esimest korda.

Kangelasteod, mille eest talle medal antakse, on Olev Pihli jaoks elu igapäevane osa. Sukeldumisklubi koolitajatel on olemas nii varustus kui ka teadmised merel abi osutamiseks. Et päästjatel kulub kohale jõudmiseks minimaalselt pool tundi, on sukeldumisklubi esimene koht, kuhu inimesed abi saamiseks pöörduvad.

Nii juhtus ka eelmise aasta 25. augustil, kui Leedu vabariigi kodanik Panga pangal libastus ja sealt alla kukkus. Raskelt viga saanud abivajaja lebas kivisel pinnal. Olev Pihl kutsus abi ja aitas päästjatel kannatanu paadiga kiirabiautoni transportida. Tänu õigete otsuste langetamisele ja kiirele reageerimisele suutis Olev Pihl välisriigi kodanikule esmaabi anda, kuni kiirabimeedikud ja päästjad kohale jõudsid, ning päästa tema elu, seisab autasustamistaotluses.

Olev Pihl aitas päästa ka 4. juulil Panga pangalt alla kukkunud koera. Soome turistidele kuulunud koera toimetas mees ligi kilomeeter eemal asuva paatide sildumiskohani.

Olev Pihl lisas, et paar aastat tagasi tõi ta merest välja uppunud soomlase. Panga pank on tema sõnul äärmiselt ohtlik koht. Pangal on küll väljas kolm silti, mis teavitavad, et tegemist on looduskaitsealaga, ent varisemisohu eest hoiatab inimesi vaid üks pisike silt. Kuigi tegemist on eramaaga, peaks riik Pihli arvates omanikul kraest kinni võtma ja korra majja looma.

 

2000 pommi tõi tänukirja

Täna toimuval päästeteenistuse aumärkide üleandmisel tunnustatakse päästeameti peadirektori Kalev Timbergi tänukirjaga Saarte Hääle reporterit Tõnu Veldret, kes eraisikuna on teavitanud päästeametit kümnetest sõjamoonaleidudest.

Veldre on Lääne-Eesti pommigrupile andnud infot lõhkekehade kohta ühtekokku 39 korral. “Tänu talle on hävitatud rohkem kui 2000 lõhkekeha,” tõdes Lääne päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink.

Tõnu Veldre ütles, et leitud pommidest tuleb tal päästeametit teavitada üsna tihti.

“Paraku Sõrve säär on juba selline koht, kus pomme on rohkem kui kukeseeni,” märkis Tõnu Veldre, arvates, et küllap tuleb tal päästjaid ohtlikest leidudest teavitada veel palju kordi.

Kertu Kalmus

Print Friendly, PDF & Email