Meie aja kangelased

Täna saab Tallinnas päästeameti tunnustuse osaliseks teiste seas ka mitu saarlast. Tegemist ei ole mingite kangelaste, vaid oma igapäevatööd tegevate inimestega.

Merelise eluviisi korral peetakse loomulikuks, et kui inimene on uppumas, minnakse talle appi. Tihtipeale ei mõelda isegi selle peale, et appiruttaja enda elu võib ohtu sattuda. Ilmselt on see aastasadade jooksul kinnistunud ja pärandunud teadmine, et homme võid abi vajada sina ise.

Nagu Olev Pihl seda korduvalt teinud on, nii on ilmselt kõik ranna ääres elavad inimesed valmis paati istuma ja merehädalist aitama. Samuti on loomulik päästeameti teavitamine leitud lõhkekehadest. On ju iga kahjutuks tegemata “sõjameene” potentsiaalne ohuallikas.

Sõrve on laskemoona sõdadest lihtsalt rohkem maha jäänud kui mujale Saaremaale. Sellest ka meeletud kogused teada antud leidusid.

Ning kui naabri maja põleb, tasub ikka kõigepealt veenduda, ega naaber ole tulle jäänud. Alles siis on aega mobiiliga tehtud pilte Facebookis sõpradele jagama hakata.

Print Friendly, PDF & Email