Linda Treiel põrmustas rekordi esimese katsega (1)

Linda Treiel põrmustas rekordi esimese katsega

EI USKUNUD: Linda Treiel ei uskunud enda sõnul, et mõnenädalane rekord taas purustatud saab. Foto: Marko Mumm / Meediafoto / EKJL

Mõne nädala eest Saare maakonna naiste kuulitõuke rekordit uuendanud Linda Treielil piisas laupäeval uue tähise, 15.81-ni jõudmiseks esimesest katsest.

“Kuulitõuge oli superhea!” rõõmustas rekordit 39 sentimeetriga parandanud Linda Treiel, kes enne võistlust ei uskunudki, et võib seekord nii kaugele tõugata.

Treieli sõnul suutis ta end kohe esimeseks katseks väga hästi kokku võtta. “Õnneks on mu võistlusnärv hea,” tõdes ta. “Pärast esimest katset olin oma tulemusega niivõrd rahul, et rohkem end kokku võtta kahjuks ei suutnud, selle jaoks oleks keegi konkurentidest pidanud minust rohkem tõukama.”

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti sisekergejõustiku meistrivõistlustel tõukas Linda Treiel esimesel katsel 15.81, neljal järgmisel katsel ta tulemust kirja ei saanud ja võistluse lõpetas tagasihoidliku 14.05-ga.
Hõbemedali sai 15.12-ga Kätlin Piirmäe ja pronksi 13.98-ga Anu Teesaar.

“Kätlin näitas väga head minekut ja Anu, kelle isiklik rekord on veidi üle 16 meetri, proovis ka häid katseid teha,” lausus Treiel. “Kuna Kätlin tõukas kohe esimesel katsel üle 15 meetri, pani see mind oma esimesel katsel veel enam pingutama, sest 15 meetrit ei ole ka mulle igapäevane.”

Linda Treieli hinnangul on tema tulemus suhteliselt maksimumi lähedane, aga nüüd on uus eesmärk 16 meetri piiri alistamine. Järgmine võimalus rekordi parandamiseks võib avaneda Euroopa kergejõustiku sisemeistrivõistlustel Göteborgis, kui Treiel Eesti koondisse arvatakse.

Pühapäeval võistles Linda Treiel juba kõrgushüppes, kus ületas kuni 1.79-ni kõik kõrgused esimesel katsel. “Oli superhea minek,” jäi Anna Iljušenko (1.85) ja Grete Udrase (1.82) järel pronksmedali võitnud Treiel oma võistlusega rahule. “Suur tahtmine oli ületada ka 1.82, mis oleks võinud ka hõbeda anda, aga seekord ma kahjuks sellest veel üle ei saanud,” kurtis ta.

Teele Treiel oli naiste kõrgushüppes 1.65-ga kuues. Meeste kuulitõukes sai Genro Paas 16.63-ga neljanda koha. Eelmisel aastal 17.05 tõuganud Paasile oli see elu teine tulemus.

Print Friendly, PDF & Email