Kuressaare SWE-7 avas võidulaeka (2)

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliigas möödunud nädalal kolm tähtsat võitu noppinud Kuressaare SWE-7-le on edu toonud treeneri poolt leitud õige mängijate rotatsioon. 

Treener Marko Ool tõdes, et pingelisi mänge 7–8 mehega võidetaksegi. “Tundub, et meile sobib see, sest varasem 12 mehega mängimine lõi meestel mängurütmi sassi, nüüd saavad kõik korralikult mängida,” selgitas ta.

“Müts maha poiste ees, sest pidasime füüsiliselt vastu kolm rasket mängu. Mängude iseloom oli erinev, aga meie taktika oli sama. Tundub, et lühema koosseisuga mängimine toob meile edu ja selle pealt oleme praegu need võidud ära noppinud.”

Kolmapäeval võideti spordiklubi Marcust 78 : 75 ning olgugi et vahepeal oldi juba seisus 45 : 64, suudeti teha 33 : 11 spurt ja kohtumine enda kasuks pöörata. Reedel alistati koduplatsil esmakordselt Balteco tulemusega 85 : 81, seekord tänu heale esimesele poolajale 47 : 35. Laupäeval võõrustati TTÜ SK-d, kes võideti lisaajal 85 : 82.

Marko Oolu sõnul oli emotsionaalselt kõige tähtsam võit Balteco üle. “Oleme nendega varem kümme korda kohtunud ja alati kaotanud, nüüd on see barjäär murtud ja nägime, et suudame ka nende vastu mängida,” lausus treener, lisades, et psühholoogiliselt oli meeskond seni Baltecoga mängides kohe tagaajaja osas.

“Mehed olid seekord kõik heas hoos, vastane polnud meie nii agressiivseks mänguks valmis. Viis meie meest viskas kahekohalise arvu punkte ja me ei jäänud väga ühekülgseks.”

Oluliselt paranes seis ka turniiritabelis, kus 4 võitu ja 7 kaotust annavad neljanda koha. “Igal juhul super,” rõõmustas Ool. “Kui millegi üle nuriseda või midagi taga nutta, siis seda, et põhiturniirilt võtsime kaasa vaid ühe võidu, sealt oleks pidanud ka näpistama. Eesmärk on saada play off’iks võimalikult kõrge asetus ja koduväljaku eelis.”

Print Friendly, PDF & Email