Ionix Systems koondab ja kasvab ühekorraga (14)

Ionix Systems koondab ja kasvab ühekorraga

KIRJU JUHTMEMAAILM: Saaremaalt Bosniasse koliva autotööstuse osa valmistatud juhtmete vahel tootmisest rääkinud Margus Tangul on rõõmustamiseks siiski põhjust – lennukitööstuse poolel on tööd juurde tulemas. Foto: Sander Ilvest

Kuressaares auto- ja lennukitööstusele isoleeritud juhtmeid tootev Ionix Systems, millele linn andis aasta algul enim töökohti loonud ettevõtte tunnustuse, on ühekorraga nii kasvamas kui ka koondamas.

Ionix Systems OÜ tegevjuht Margus Tang ei salga, et seoses praeguste ümberkorraldustega tuleb neil mõned töötajad tõepoolest koondada, kuid seda vaid juhul, kui pakutav asendustöö neile millegipärast ei passi. “Meil on käimas selline protsess – kontserni poolt plaani võetud –, et vähendame autotööstuse poolt ja toome sisse rohkem lennukitööstust,” selgitas Tang Saarte Häälele. Sisuliselt tähendab autotööstuse osa vähendamine tema sõnul seda, et autotööstusele juhtmestike tootmine kaob Kuressaarest, st Eestist lähemal ajal üldse. Selle viib kontsern üle uude tehasesse Bosnias.
Just kõnealune autotööstuse osa kadumine tähendab Tangu sõnul mõningast koondamist. Peamine siht on firmal siiski viia inimesi ühest osakonnast teise üle.

“Teatavasti ei pruugi aga kõik inimesed ja kõik tööd omavahel kokku sobida. Kui inimene sai küll hakkama autotööstuse poole peal, siis ei pruugi see nii olla lennukitööstuse poolel,” märkis Margus Tang. “Seetõttu ongi tulnud mõned inimesed koondada.” Samas rõhutas ta, et koondamised pole Ionix Systemsis päevakorral sel põhjusel, et firmal tööd poleks. “Oleme lihtsalt sellises muutumises ning kõik töötajad ei pruugi teise ametiga toime tulla.”

Lennukitööstuse osa suurendamiseks Kuressaares on Tangu kinnitusel põhjust aga piisavalt ning ettevõttel läheb tegelikult väga hästi. Eelmise aasta kolme viimase kuuga sai Ionix Systems tegevjuhi kinnitusel kolm suurt lennukitööstuse projekti juurde, sealhulgas nt Rolls-Royce’i lennukimootoritele juhtmestike tootmine. “Ühelt teiselt oma suurelt kliendilt ootame pärast edukat auditit tellimuste suurendamist,” lisas Margus Tang.

Millal kõik need ümberkorraldused teoks saavad, firma tegevjuht praeguse seisuga veel öelda ei osanud. “Plaane on olnud väga agressiivseid, aga oleme ikka kahe jalaga maa peal ja vaatame. Püüame asja mõistlikult ajada,” lausus ta.

Kui palju inimesi koondatakse, selgub tegevjuhi sõnul protsessi käigus. “Liigutame töötajaid autotööstuse poolelt lennukitööstuse poolele ja samal ajal võtame inimesi tähtajalise lepinguga väljast juurde, et saaksime ka autotööstuse “saba” tehtud,” selgitas ta. Tangu sõnul tahab firma oma staažikatele töötajatele töö jätkumise kindlustada.

Eelmisel aastal võeti Margus Tangu sõnul juurde 42 töötajat. Aprillist märtsi lõpuni vältava majandusaasta jooksul jõudis Ionix Systems tööle võtta 98 uut töötajat. Sellest ka läinud aasta eest linnalt saadud tunnustus kui enim töökohti loonud ettevõte Kuressaares. Ühtekokku on firmas töötajaid ca 280.

Print Friendly, PDF & Email