Peeter Laum asus tööle Norra laevatehases (14)

Peeter Laum asus tööle Norra laevatehases

KURESSAAREST NORRASSE: Praegu naudib Meedla küla mees Peeter Laum veel Saaremaa talve. Järgmisel nädalal võtab ta ette reisi Norrasse Bergeni laevatehasesse. Foto: Sander Ilvest

Tuntud laevaehitaja Peeter Laum võttis vastu Norra firma Offshore Marine Services pakkumise asuda tööle tehnilise mänedžer-koordinaatorina.

“Firma, mida esindan, teeb peamiselt naftaplatvormide juures teenindus- ja ehitustöid, aga tegutseb ka teistel objektidel, mis laevadega seotud. Seal ehitatakse naftaplatvormide jaoks teeninduslaevu. Praegu ehitatav teeninduslaev suundub maikuus Kaspia merre. Alus hakkab Bakuu sadamast väljas käies opereerima sealsete naftaplatvormide juures,” rääkis Peeter Laum.

Laev, kus ka Peeter Laum praegu töötab, on 89 m pikk ja 19 m lai. Toornafta transportimiseks on laeval vastavad mahutid. Alust võib kasutada ka uurimistöödeks.

Laum on kodumaal varem aastaid töötanud Saare Paadi juhatajana, ligi kaks aastat Baltic Workboatsi tegevjuhina ja möödunud aastal oli ta Kuivastu jahisadama kapten. Merendusega on pooleldi saarlane ja sama palju muhulane Peeter Laum olnud seotud 35 aastat. Varem on ta laevaehituses töötanud ka Soomes, Prantsusmaal ja mujal.

“Viimased aastad on olnud huvitavad ka selle poolest, et olen järk-järgult täiendanud oma teadmisi ja oskusi. Olen töötanud mitmes firmas. Ettevõtteid olen vahetanud mitte selle pärast, et ühes või teises firmas tüdinesin, vaid tehti uusi põnevaid pakkumisi,” märkis Peeter Laum.

Bergenis elab saarlasest merendusspetsialist kõigi mugavustega majas. “Seal võiksin vabalt perega elada. Kui 25 aastat tagasi Angolas töötasin, tehti mulle ettepanek pere sinna kaasa võtta. Sel ajal oli see riskidega seotud.
Norras tuleks see kõne alla, kuid nüüd peab keegi ka siin kodus toimetama,” rääkis Laum.

Laevandusspetsialist Peeter Laum peab ennast maailmakodanikuks. Möödunud aasta lõpus viis tööreis teda Kariibi meres asuvale Bahama saarele.

“Võõrsil töötamine mulle raskusi ei tekita. Bahamal töötasin ühel kruiisilaeval,” sõnas Laum.

Peeter Laum räägib elust enesest ka saates “Külavahelood”, mis eetris laupäeval kell 10 Kadi raadios. Saate kordus on pühapäeval kell 15.

 

Maraton jääb suusatamata

18 Tartu suusamaratoni selja taha jätnud saarlane tänavu suursõidul kaasa ei tee. “Ka eelmisel aastal ei saanud ma osaleda. Olin samal ajal seotud ühe Soome projektiga. Kodus olen küll mõned päevad suusatada saanud, kuid maratoni jaoks peaks treeningkilomeetreid palju rohkem olema,” nentis Peeter Laum. Kuigi Norrat tuntakse ka suusamaana, pole Laum Bergenis, kus laevatehas asub, suuski veel alla saanud.

“Meie piirkonnas kahjuks suusaradu ei ole. Ka töö ei võimalda praegu suusaretki teha. Tööpäev algab kell seitse ja õhtul saad kella seitsmeks koju. Ka laupäeval ja pühapäeval ei ole ma seal suuski veel alla saanud,” rääkis tervisespordist lugu pidav mees.

Print Friendly, PDF & Email