Arendaja lubab kalatööstuse kevadel kokku lükata (3)

Muhu vallavalitsus väljastas loa endise Nõmmküla kalatööstuse lammutustöödeks, mis kava kohaselt hakkavad pihta kevadel. “Tahame selle paiga korda teha, et siin ei näeks välja nagu prügimägi,” ütles Saarte Häälele Viljandis tegutseva ettevõtte Metron Invest OÜ juhatuse liige Hannu Johannes Kinnunen. Lammutustööga alustatakse pärast lume sulamist ja tööd kestavad hinnanguliselt kaks kuud. 

Möödunud aastal eraldas KIK-i keskkonnaprogramm Seanina endise kalatööstuse hoonete lammutamiseks 56 500 eurot, millele arendaja peab lisama teist samapalju.

Detailplaneeringu kohaselt rajatakse Nõmmkülas kolmele kokku ligi 8 hektari suurusele krundile tervisekeskus 250-kohalise hotelli, 150-kohalise parkimisala ja supelrannaga. Kavas on ka rekonstrueerida Seanina kai paadisadamast suuremate teenuste mahuga kümne või enama sildumiskohaga sadamaks väikelaevadele, mille pikkus ei ületa 24 meetrit.

Küsimusele, kas planeeringus kavandatu kunagi ka teoks saab, vastas Kinnunen, et vastasel korral ta hoonete lammutamise peale raha ei kulutaks. Ka detailplaneeringu koostamise ja projekteerimise peale on kulunud kokku 150 000 eurot.

Plaanide elluviimine sõltub siiski maailmamajanduse arengust. “Kui maailmamajanduses hakkavad kostma positiivsemad noodid ja inimestel tekib jälle huvi, siis tuleb ehitusega pihta hakata,” rääkis Kinnunen, kelle sõnul on detailplaneeringu koostamise ja ka lammutustööde eesmärk stardipauguks õigel ajal valmis olla.

Print Friendly, PDF & Email