Tiit Paulus: kas elu maal on võimalik Elektrilevi arvates? (8)

Tiit Paulus: kas elu maal on võimalik Elektrilevi arvates?

TIIT PAULUS: “Puu, mis eelmise aasta detsembris liinile langes, oli 20 aastarõngaga.” Foto: Peeter Kukk

Detsembrikuiste elektrikatkestuste eest Saaremaal pidi Elektrilevi OÜ maksma klientidele kompensatsiooniks 35 000 eurot. Tollal elektrita olnud muusik Tiit Paulus kinnitas Saarte Häälele, et kuigi ta sai puudunud elektri eest väikese hüvitise, ei huvita teda mitte raha, vaid õiglus.

Nimelt räägib Kehila külas elav ja 23 aastat Kuressaare muusikakoolis muusikaõpetajana töötanud Paulus, et Elektrilevi käidukorraldaja Rein Jasmin käis 5. veebruaril kohapeal ja kinnitas, et nüüd on liiniga kõik korras.

Lisaks näitab Paulus paberit, milles Elektrilevi kinnitab, et vastavalt kliendi soovile tehti 2013. aasta jaanuaris antud liinil täiendav okste kärpimine.

Siinkohal soovib Paulus teada, kas okste kärpimiseks nimetatakse seda, et ühel hommikul oli tema värava taga valge kaubik, millest väljus Valgast pärit mees, kes kurtis, et katusel olev õunaredel ei ulatu oksteni.

Pauluse sõnul paigaldati tema majani viiv liin 1986. aastal ja siis oli liinikoridori äär nöörsirge. 27 aastaga on aga metsaserv muutunud hambuliseks nagu vanamehe suu “Pehmete ja karvaste” nukuseriaalis. Näiteks üks puu, mis eelmise aasta detsembris liinile langes, oli 20 aastarõngaga, kinnitab Paulus.

Nüüd pakub ta välja, et saatku Elektrilevi kaks meest saega kaheks päevaks tööle ja taastagu liinikoridori esialgne välimus ning siis oleks kakskümmend aastat rahu majas. See oleks ju firmale odavam kui eritehnikaga korduvalt rikkeid likvideerida. Selle asemel aga näidatakse pabereid, mille järgi on kõik korras.

Paulus osutab akna taga sadavale lumele ja muretseb, et kui veel tuul tõuseb, on tal hommikuks jälle elekter ära.

Lõpetuseks toob ta näite, et metsataludes elavad Kihelkonna põhikooli õpilased ütlesid talle, et saaks see kool ükskord läbi, läheks Eestist minema. “Millised arvamusliidrid kujundavad sellist õhkkonda? Kas Elektrilevi “arvamusliidrid” ei tunne oma kätt siin mängus olevat?” küsib Tiit Paulus.

Print Friendly, PDF & Email