Ministeerium: toimetulekukooli ei suleta (2)

Haridus- ja teadusministeeriumi kinnitusel pole praegu päevakorral lapsevanemate seas ägedat vastuseisu tekitanud variant sulgeda kulude kokkuhoidmiseks Kuressaare nn toimetulekukool ja sõidutada selle õpilasi Kallemäe vahet.

“Raivo Trummali artiklist (“Arvamuse küsimine ei tähenda valmis otsust”, SH 8.02) võib järeldada, et Kallemäe kooli Kuressaare filiaali sulgemise võimalus on kalevi alla pandud,” ütles Kallemäe kooli direktor Kaire Kiil.
“Minu info on samasugune nagu selles artiklis. Et ses osas edasi tegutsetaks, sellist infot ega korraldust minule antud ei ole.”

“Vähemalt käesoleval ega järgmisel õppeaastal Kuressaare kooli sulgemist küll ette näha ei ole,” kinnitas ministeeriumi üldharidusosakonna asejuhataja Raivo Trummal Saarte Häälele. “See ei tähenda muidugi, et kool pannakse kinni ülejärgmisel aastal.”

Trummali sõnul sõltub nn toimetulekukooli tulevik väga palju tegelikust õpilaste arvust. “Praegu ma küll ei näe ohtu, et seal midagi juhtuda võiks – Kuressaare koolis õpivad õiged lapsed ja kool asub õiges kohas,” rääkis Trummal. “Kõik, ka transpordisuunad, toetavad kooli tegutsemist Kuressaares.

Koolid peavad olema seal, kus on lapsed, ja vajadusel peamegi olema õppekorralduse osas paindlikud. Tähtis on see, et lapsed saaksid õpet parimal viisil.”

Trummali sõnul peab asju enne võimalikke muudatusi põhjalikult analüüsima. “Enne ei saa selliseid otsuseid arutama hakatagi, kui pole küsitud kõikide asjaosaliste käest, mis see nende jaoks tähendab,” lausus Trummal.

“Praegu, kui hakati lapsevanemate käest küsima, läks paanika lahti väga varases faasis.”

Print Friendly, PDF & Email