Küdema lahe supelrand hakkab paberi peal kuju võtma (8)

Mustjala vallavalitsus saatis keskkonnaametile kooskõlastamiseks Ninase küla supelranna detailplaneeringu, mis näeb ette Küdema lahe äärde avaliku supelranna ja kämpingu rajamise.

Mustjala valla maatalituse juhataja Ilmar Pungar ütles, et Küdema supelranna rannariba on umbes pool kilomeetrit pikk. Rand ise on valdavalt kiviklibune, kuid merepõhi on liivane ja läheb aeglaselt sügavaks. Viimastel aastatel on ujujaid vees hakanud häirima vesihein.

Pungari sõnul suuri rahvamasse Küdema lahe ääres ei käi. “Ühed tulevad, teised lähevad, päris nii, et keegi päevad läbi seal pikutab, ei ole,” rääkis Ilmar Pungar, kelle sõnul on Saaremaa Sadamast umbes kilomeeteri jagu maad Mustjala poole jääv ujumiskoht võõrastele inimestele sisuliselt tundmatu.

Planeeringuga on supelranda ette nähtud kaks palliväljakut, laste mänguväljak ja riietumiskabiinid. Ujujate paremaks vettesaamiseks paigaldatakse üks ujuv pontoonsild, vajadusel tuleb rannaala tasandada ja liivaga täita.

Rannariba metsapiirile on plaanitud katusealune suvekohvik, ruumid päästeteenistusele, riietumisruumid ja avalik käimla. Supelranna juurde ehitatakse välja parklataskud kuni 32 autole ja 2–3 bussile. Lisaks on Mustjala–Tagaranna tee äärde kavandatud üks parkla autobussidele.

Teisele poole riigimaanteed peaks detailplaneeringu kohaselt tulema kämping kuni 12 kämpingumajaga ja kuni 50 inimesele mõeldud kämping. Kämpingu teenindamiseks on ette nähtud üks pesemisruumide ja tualetiga peamaja, kus on võimalik puhkajaid ka toitlustada.

Print Friendly, PDF & Email