Kaklus Kapteni kõrtsi ees väljus politsei kontrolli alt (84)

Ehkki politsei kinnitusel toimus ööl vastu eelmist reedet Kuressaares Kapteni kõrtsi ees lihtlabane öörahu rikkumine, siis pealtnägija väitel asus mitmekümnepealine noorteseltskond politsei autoriteeti kõigutama.

Politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht kirjeldas Saarte Häälele, et politsei läks Kapteni kõrtsi teate peale, et seal lärmatakse tänaval ja rikutakse öörahu. Politseipatrull toimetas sündmuskohalt 19-aastase noormehe politseijaoskonda kainenema, rääkis politsei kõneisik.

Tema sõnul oli korrarikkujaid teisigi. Üht neist taheti samuti seltskonnast eraldada ja jaoskonda toimetada, kuid nooruk rahunes ja vajadus ta jaoskonda viia langes ära, rääkis Tammeleht. Kuna lärmajaid oli teisigi, siis kutsuti abijõuna kohale teisi patrulle. Kohal viibis ka turvafirma G4S patrull.

Saarte Häälele väideti teisest allikast, et tegelikult väljus olukord politsei kontrolli alt – kui politsei kakluse algataja autosse surus, hakkasid noored lahkuvat politseiautot kõigutama, takistades selle minema sõitmist.

Ehkki rüseluses sai üks politseinikest löögi vastu nina, ei kasutanud politseinikud enda kaitseks näiteks kumminuia. Väidetavalt sai käeraudades korrarikkuja politseinike käest korraks isegi plehku.

Inimesi võis sündmuskohal olla ligi 30.

Tammelehe sõnul ei olnud siiski tegemist massilise rahurikkumisega. “Seega ei olnud tegemist massilise rahurikkumisega, ka polnud tegemist rahvamassiga, vaid noortega, kes arvatavalt olid tänaval, kuna pubi asuti sulgema,” sõnastas politsei kõneisik.

Hedy Tammeleht lisas, et see nooruk, keda politseinikud pidasid vajalikuks jaoskonda toimetada, kainenema ka viidi.

“Korrarikkujaid oli teisigi ning menetlused ja asjaolude selgitamised on praegu käimas,” kinnitas politsei pressiesindaja.

Tõnu Veldre, Andres Sepp

Print Friendly, PDF & Email