Hans Teivist sai Compakt Kinnisvara juhtivkonsultant

Eilsest on kinnisvarafirma töötajate hulgas täiendava jõuna ametis Hans Teiv, ametinimetuseks juhtivkonsultant. Kuni Compakt Kinnisvara Saaremaa büroo juhataja Natalija Leiten lapsehoolduspuhkusel on, teeb ta ka juhataja tööd.

Hans Teiv tunnistas Saarte Häälele, et töö kinnisvaravaldkonnas, mis on tema jaoks suhteliselt uus, on kindlasti väga huvitav.

“Kuna tuleb teha tihedat koostööd ka teiste valdkondadega, ühte otsa pidi ka põllumajanduse ja põllumajandusmaadega, siis on see just see, mis on mulle kogu aeg hingelähedane olnud,” tähendas ta.

Teiv peab oluliseks, et Saare maakonna maastikud korda saaksid: “Et saarte maa saaks väärindatud.” Ta lisas, et tihtilugu otsitakse Eesti Nokiat või Eestimaa arengumootorit ning miks ei võiks selleks osalt olla just hästi korrastatud maastikud ja väärindatud maa.

“Loomakasvatuses on veel küllaldaselt potentsiaali ja aianduski on alles lapsekingades,” märkis ta.

Ehkki Hans Teiv otseselt kinnisvara valdkonnas varem töötanud ei ole, ei pelga ta, et töö ses osas tegemata jääks.

“Selles osas teevad kolleegid Kristi Sillart ja Natalija Leiten endiselt tublit maakleritööd,” lausus Teiv, lisades, et tema ise teeb maakleritööd vajadusel vaid sel ajal, mil büroo juhataja Leiten on lapsehoolduspuhkusel, kuid tavaliselt siiski mitte.

Ehkki Compakt Kinnisvaras juhtivkonsultandina töötamisel on Hans Teivi üks ülemustest tema oma poeg Maik, ei usu Hans Teiv, et see mingeid probleeme võiks tekitada.

“See tundub pigem huvitav,” arvas ta. “Kuna mul oli suur soov töötada Saare maakonnas, aastatepikkused edasi-tagasi sõitmised olid ära väsitanud ja töö siin tundub põneva väljakutsena, tuleb töö juures sugulussuhted ära unustada,” rääkis ta.

Aastatel 2006–2007 Eesti Posti juhatuse esimehena töötanud ja enne seda 3,5 aastat Saare maavanema kohusetäitja olnud Hans Teiv töötas viimased viis aastat mitmesuguste projektidega Taani konsultatsioonifirmas Ramboll.

Suurematest projektidest nimetas ta näiteks oma tööd Estlink-2 merekaabli trassi valikul ja merepõhja uuringutel, lepingute sõlmimisel kaablite omanikega ning Harku–Lihula–Sindi 330 kV õhuliini trassi valikul ja õhuliini projekteerimisel.

Põhjalikult on ta tegelenud ka tuuleenergia teemaplaneeringutega. Oma erialaste oskustena on Teiv nimetanud avalikku haldust, projektijuhtimist, energeetikat ja kliimat ning ruumilist planeerimist.

Print Friendly, PDF & Email