Saaremaa tänab: teeneteplaadi pälvib 8 inimest (3)

Saaremaa tänab: teeneteplaadi pälvib 8 inimestSaare maavalitsuse teeneteplaadi pälvib tänavu kaheksa saarlast. Teeneteplaadid antakse üle maavanema Kaido Kaasiku vabariigi aastapäeva vastuvõtul 22. veebruaril Kuressaare lossis.

Ruhnu kirikuõpetaja, praost emeeritus Harry-Johannes Rein – elutöö eest koguduseõpetajana. Harry-Johannes Rein on Eestis EELK vanim tegev koguduseõpetaja.

Tornimäe rahvamaja ringijuht Ingla Leis – pikaajalise töö eest kultuurivaldkonnas. Praegu on tema juhendada Tornimäe näitering, millel täitub tänavu 25 aastat. Ingla Leis aga tähistab sel suvel oma juubelit, 80. sünnipäeva.

Lümanda põhikooli õpetaja Külli Lindau – pikaajalise töö eest haridusvaldkonnas. Külli Lindau on töötanud 40 aastat pühendunult ja tulemuslikult algklassi- ja käsitöö õpetajana Lümanda põhikoolis.

MTÜ Saaremaa Sõjavara Selts juhatuse liige, Kaitseliidu Saaremaa maleva kapral Joel Nõukas – lähiajaloo pikaajalise ning järjekindla talletamise ja uurimise ning militaarmuuseumi loomise eest. Ligi 20 aastat on Joel Nõukas sihiteadlikult kogunud ja süstematiseerinud Saaremaalt leitud militaarset vanavara. Kogu oma vaba aja ja vaba raha on ta kulutanud kollektsiooni täiendamiseks.

Teenekas ühiskonnategelane ja koorilaulja Karli Valt – pikaajalise töö eest omavalitsusametnikuna ja Saaremaa meeskoori SÜM juhtimise eest. Tema kohusetundlik töö on muutnud Kuressaare euroopalikuks ja keskkonnasõbralikuks väikelinnaks. Vaatamata pingelistele aegadele ja ebapopulaarsetele teemadele on ta jäänud avalikkusega suheldes alati sõbralikuks ja saarlastest hoolivaks linnaametnikuks. Karli Valt on Saaremaa meeskoori SÜM asutajaliige. Üle paarikümne aasta vedas ta koori presidendina meestelaulu vankrit Saaremaal.

Loomaarst, Saaremaa veterinaarkeskuse juhataja Toivo Jürisson – kauaaegse töö eest riigiametnikuna. Ligi nelikümmend aastat on Toivo Jürisson korraldanud maakonnas ohtlike loomataudide tõrjet ja seiret, toetanud ja juhendanud veterinaartöötajaid ning liitnud loomaarstid Saaremaal üksmeelseks seltskonnaks.

Kunstiajaloolane, OÜ Rändmeister juhataja Juhan Kilumets – pikaajalise ja kõrgetasemelise uurimis-, projekteerimis- ja restaureerimistöö eest Saaremaa pühakodades. Juhan Kilumets on uurinud paljusid Eesti, sh ka Saaremaa pühakodasid ja juhatanud nendes restaureerimistöid, avaldanud arvukalt erialaseid artikleid, esinenud ettekannetega konverentsidel ning seminaridel, andnud välja raamatu “Eesti kirikukellad”.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees ja tegevjuht Tõnis Rihvk – ettevõtluse ja merelise taristu arendamise eest. Tõnis Rihvk on Saaremaa Laevakompanii juhina töötanud 20 aastat. Ettevõte on selle aja jooksul teinud läbi murrangulise arengu ja toonud täiesti uue kvaliteedi saarte ja mandri vahelisse laevaühendusse.

Print Friendly, PDF & Email