Ametikooli poisid tegid oma õpetajale suure üllatuse (46)

Ametikooli poisid tegid oma õpetajale suure üllatuse

“VÕTAB SÕNATUKS!” ütles Toomas Kivi oma uude sõidukisse istudes. Taga õpilased (vasakult) Sander Kurgpõld, Taavi Saar, Aaro Köster, Kaiko Kaasik, Kaspar Kallas, Fredi Pihlas, Brait Vaarik, Sten Janu, Elisabeth Ellinor Sulkovski, Karl-Joosep Lapp, Andreas Hõlpus, Ott Lõugas, Tenno Heinla, Egon Vikat, Ott Mägi. Kundeukse kõrval Maire Kivi. Foto: Peeter Kukk

Kuressaare ametikooli eilsel lõpuaktusel sai autotehnika õpetaja Toomas Kivi suure üllatuse osaliseks – õpilased kinkisid talle liiklusõnnetuses hävinud auto asemel uue.

Tõsi küll, lausa uue autoga tegu ei olnud – ikka vanema kasutatud sõidukiga, ent auto mark olid sama nagu Toomas Kivi endisel neljarattaliselgi – Saab 99.

“Võtab sõnatuks,” ütles pärast aktust prooviks uue, kuldse lipsuga kaunistatud beeži auto rooli istunud Kivi noorte tehtud üllatuse kohta. “See oli ainuke asi, mis tõesti rõõmu pakub, kuna eelmine auto sai ju õnnetuse tõttu otsa.”
Uus auto on endisest küll seitse aastat vanem, aga: “Hääl on küll õige – täitsa Saabi oma,” leidis Kivi.

Oma õpetajatele Toomas, Maire ja Margus Kivile kingituse tegemiseks panid raha kokku kõik AUT42 kursuse 15 õpilast – igaüks panustas 25 euroga.

“Kõik olid kohe nõus,” ütles Toomas Kivi õpilane, värske autotehnik Taavi Saar, ettevõtmise üks initsiaatoreid.
Taavi sõnul uuris ta oma kursusevenna Otiga rühmajuhataja Maire Kivi palvel, ega interneti autokuulutuste kaudu müüda kuskil sarnast Saabi.

“Leidsimegi kena odava ja heas korras auto,” rääkis Taavi. “Tuli mõte, et kuna meil nagunii lõpukinki ei ole, mis võiks Toomasele olla veel parem kingitus kui auto.”

Noormeeste leitud auto aga oli juba broneerinud uunikumide talveralli korraldaja Priit Veski, kes aga polnud sõidukile veel järele läinud. “Helistasin siis Priit Veskile ja rääkisin talle loo ära,” lausus Taavi. “Tema ütles, et kui auto läheb legendaarsetele Kividele, kes on nii kaua uunikumide rallit sõitnud, siis ta on nõus sellest loobuma.”

Toomas Kivi sattus liiklusõnnetusse 30. jaanuaril, sõites kehvade teeolude ja halva nähtavuse tõttu oma Saabiga otsa lumesahale, misjärel tuli auto maha kanda.

Eilsel Kuressaare ametikooli aktusel kultuurikeskuses said lõputunnistuse 84 õppurit kuuelt erialalt: põhikoolijärgsed kokanduse ja autotehnika õpperühmad, keskhariduse järgse juuksurieriala õpilased ning õhtuti, nädalavahetustel ja tsükliõppes eriala omandanud elektroonikaseadmete koostajad, tegevusjuhendajad ning rahvuslikku puutööndust õppinud.

Print Friendly, PDF & Email