“Yksine” kolib teatrilavale (1)

Kuressaare linnateatri mullusuvise lavastuse “Yksine” jaoks ei ole mäng sugugi läbi. Ühtekokku on kaalumisel mitu varianti, kus ja kuidas hulgaliselt vaatajaid kogunud suvelavastust veel teatrisõprade ette tuua.

Linnateatri direktori asetäitja loomealal Aarne Mägi tõdes, et päevakorras on tuua “Yksine” Sadamaaidast teatrilavale. Kuidas ja mis kujul, on otsustamisel, sest see ei sõltu vaid linnateatrist. Näiteks teeb ju lavastuses kaasa Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli tudeng Jörgen Liik, kes ei pruugi saada iga kell koolist eemal viibida. Teatrilavale tulek tähendaks aga, et koolist

eemalolemist oleks tal rohkem. Teiseks vajab arutamist, kuidas tuleks lavakujundus teatrisaali üle tuues ümber teha, sest praegune lavakujundus on tehtud Sadamaaidast lähtuvalt.

“Ühesõnaga, meil on kolm varianti: kas teha “Yksinet” ka tuleval suvel Sadamaaidas, lavastada see ümber väljasõiduetenduseks või veel üks variant – mängida mõned korrad Tallinna linnateatri taevalaval, sest see võimalus oleks meil olemas,” avaldas Mägi.

Mullu Sadamaaidas etendunud suvelavastust “Yksine” käis vaatamas 1300 teatrikülastajat.

Print Friendly, PDF & Email