Sidemasti saaga jätkub (19)

Sidemasti saaga jätkub

“SIDEÕPPUS”: Jaanuaris väitis Kaitseliidu juht Kristjan Moora, et masti püstitades ja seda samal õhtul maha võttes viidi läbi õppus. Foto: Sander Ilvest

Eile arutas Kuressaare linnavalitsus oma nõupidamisel ühe teemana Kaitseliidu taotlust sidemasti püstitamiseks.

Linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu selgitas, et amortiseerunud sidemasti asendamine uuega eeldab seadusest tulenevaid eeltegevusi nagu projekteerimine, kooskõlastamine ja ehitusloa taotlemine. Sidemastile on vaja leida esteetiliselt võimalikult sobiv asukoht ja veenduda masti ohutuses ning vajadusel rakendada leevendavad meetmed, teatas pressiesindaja.

Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora ütles Saarte Häälele, et ilmselt väljastatakse neile järgmisel nädalal projekteerimistingimused uue masti paigaldamiseks. Nimelt ei pidanud linn võimalikuks vana masti asendamist uuega. Seejärel peab projekt saama kooskõlastused naaberkinnistute omanikelt. Siis antakse mastile ehitusluba.

Moora sõnul kannatab praegu maapinnal lebava sidemasti tõttu ennekõike Eesti riigi kaitsevõimekus. Kaitseliit vajab sidet ka rahuaja kriisisituatsioonides, mille ajal tõenäoliselt lakkab töötamast mobiilside ja katkeb elektriga varustatus.

Kaitseliit soovib olla valmis inimeste aitamiseks ka rahuajal. Saaremaa maleva vastutusalaks on terve Saare maakond, sealhulgas ka väikesaared Ruhnu, Abruka ja Vilsandi ning Saaremaal võib toimiv sidelahendus olla vajalik ka merel hätta sattunud inimeste aitamiseks.

“Ega see mast ole mingi minu isiklik väljamõeldis,” imestab kolonelleitnant, kelle andmeil telliti sellised mastid ühise hankena kõikidele Kaitseliidu malevatele ja mujal pole probleeme olnud.

Võimalust Kaitseliidu hoone kolimiseks kusagile linnaservas asuvale karjamaale Moora ei näe.

Print Friendly, PDF & Email