Selgusid Saare maakonna säravamad etlejad

Läinud nädalal toimunud ülemaakondlikust etluskonkursist võttis tänavu osa ligi 70 noort etlejat. Ühtekokku anti välja kolm grand prix’d, kuid laureaaditiitleid, eripreemiaid ja äramärkimisi jagus peale selle terve hulk.

Noorima vanuseastme grand prix’ pälvis Sander Berens Kuressaare gümnaasiumist, keda juhendas Kristel Salumaa, keskmises vanuseastmes oli võidukas Maria Pihlak Saaremaa ühisgümnaasiumist (juhendaja Rita Ilves) ja gümnaasiumiõpilaste arvestuses võidutses Orissaare gümnaasiumi õpilane Merily Porovart (juhendaja Mare Noot).

Noorima vanuseastme ehk 4.–5. klasside arvestuses anti laureaaditiitleid välja kolm nagu teisteski vanuseastmetes. Siin aga olid tugevamad Saara Väli, Karmen Kaljuste ja Uku Pokk, kes kõik on Orissaare gümnaasiumi õpilased. Eripreemia esituse loomulikkuse eest läks seekord KG õpilasele Liisabel Rangile ning eripreemia karakterite tabamise eest Rasmus Vendelile Aste põhikoolist. Äramärkimist leidsid Airi Saarma Mustjala põhikoolist, Iiris Piirsalu Lümanda põhikoolist, Lotta Meet KGst ning Eva Ratas samuti Lümandast. Muuhulgas märkas žürii etlejate seas rohkem ka Ervin Kubitsat KGst ning Melani Koovi Salme põhikoolist.

7.–9. klasside arvestuses noppisid laureaadi tiitli Teele Tilts Salme põhikoolist, Gert Tammel KGst ning Siret Sui SÜGist. Eripreemia õnnestunud tekstivaliku eest läks Taavi Pajule Orissaarest ning eripreemia esituse loomulikkuse eest Kerdo Salujärvele SÜGist. Ka selles vanuseastmes märkis žürii lisaks ära neli andekamat: Ott Pukk ja Karl Kadak Kuressaare vanalinna koolist, Gerli Rakaselg Lümanda põhikoolist ning Diana Alt SÜGist. Eriliselt jäid žüriile silma ka Kristiina Liiv KGst ning Miina Hõbenael Orissaarest.

Vanemas vanuseastmes ehk 10.–12. klasside arvestuses said laureaadi tiitli Tauri Nõgu, Lauri Lember ja Karl Juhandi SÜGist. Lavalise vabaduse eripreemia läks Minni Meistersonile KGst ning eripreemia humoorika džentelmeni mängimise eest Rasmus Argele SÜGist. Ära märgiti ka KG õpilase Andi Koka esitus ning SÜGi õpilaste Pärlin Luhila ja Kärt Männa etteaste.

Print Friendly, PDF & Email