Maakonna elanike arv vähenes 126 inimese võrra (7)

Rahvastikuregistri andmetel vähenes Saare maakonna elanike arv 2013. aasta esimesel kuul ühtekokku koguni 126 inimese võrra. 

Saare maavalitsuse nõunik-perekonnaseisuametniku Avo Levisto andmeil on selle põhjuseks nii negatiivne loomulik iive, mille arvelt jäi inimesi vähemaks 26 võrra, kui ka negatiivne rändesaldo, mille arvelt kahanes rahvaarv 100 võrra.

Jaanuari jooksul registreeriti Saare maakonnas 33 sündi ja 59 surma, surmade arv on seejuures tavapärasest kuu surmade arvust paarikümne võrra suurem.

Viimati registreeriti ühes kuus nõnda palju surmi Avo Levisto andmeil 1999. aasta detsembris. Siis oli surmade arvuks 61.

Jaanuaris registreeris Saare maakonda oma elukoha 56 inimest, uus elukoha aadress väljaspool maakonda tekkis aga samal ajal registrisse 156 endisel Saare maakonna elanikul. Neist 106 on nüüdseks Tallinna ametlikud elanikud.

Läinud kuu jooksul vähenes elanike arv enamikus maakonna haldusüksustes. Neist kõige enam kaotasid elanikke Kuressaare linn ja Muhu vald. Esimeses neist kahanes rahvaarv 71, teises 14 võrra. Elanike arv kasvas kuu jooksul aga Orissaare vallas viie võrra ning Pihtlas ja Ruhnus kummaski ühe elaniku võrra.

Jaanuarikuu lõpu seisuga oli Eesti rahvastikuregistris 35 103 Saare maakonna elanikku.

Print Friendly, PDF & Email