Ametikool hakkab koolitama spaatöötajaid (2)

Ametikool hakkab koolitama spaatöötajaid

MANIKÜÜRIÕPPES: Juuksurina töötav Eve Iljas, kes osaleb maniküürikoolitusel, tuli enda sõnul ennast täiendama. Teadmisi jagab talle Marella Kakkum (vasakul). Foto: Sander Ilvest

Kuressaare ametikoolis on käimas kaheaastane rahvusvaheline wellness-projekt, mille eesmärk on tuua ametikooli spaateenuste spetsialisti õppekava.

“2014. aastal üritaksime juba kindlasti uue eriala avada,” avaldas ametikooli arendusdirektor Sirje Ellermaa lootust.

Kohapealne projektijuht Marella Kakkum lisas, et ametikooli spaateenuste eriala spetsialist ei keskendu mitte niivõrd näo, kuivõrd just keha hoolitsusele. “Suured spaad saavad lubada endale luksust palgata eraldi kosmeetik, massöör jne, aga väiksemates turismitaludes ja spaades on üks inimene või paar korraga tööl, ja ta peab kõiki asju tegema,” rääkis Kakkum.

Kuna ametikoolis õpetatava näol ei ole tegemist raviprotseduuridega, vaid koolitatakse just kliendi heaolule spetsialiseerunud spaatöötajaid, siis peaks piisama nendest teadmistest, mida tulevikus hakatakse ametikoolis õpetama baaskoolituse raames. Praegu testitakse just nimelt spaateenusega seotud uusi õppemooduleid. Tänaseks on näiteks heaolumooduli raames läbitud vesiravi- ja mudaravikoolitus Kuressaare sanatooriumis, mis on projekti üks partnereid.

Veebruari lõpus on tulemas erinevate brändide koolitused, aprillis on aga koostöös Soome partneritega India peamassaaži koolitus. Pilootkoolitus on osalejatele tasuta.

Õppeklass on juba varustatud maniküürilaudade ja massaažitoolidega, varustus saadi teeninduserialade õppebaasi arendamise projektist.

Print Friendly, PDF & Email