Linn püüab ööklubidega kompromissile jõuda (13)

Ajal, mil kuumaks teemaks on kerkinud Kuressaare ööbaaride võimalik varasem sulgemine, ei möödunud öiste vahejuhtumiteta ka eelmine nädalavahetus.

Laupäeva varahommikul kell 6.30 sai politsei väljakutse Kuressaare kesklinna Vaekoja pubi ette, kus toimus kaklus. Politsei esindaja Kristi Kais ütles Saarte Häälele, et patrulli kohale jõudes keegi avaldust teha ei soovinud.

“Hetkel menetlust ei ole alustatud, sündmuse täpsemaid asjaolusid kontrollitakse sellele vaatamata,” sõnas Kais.

Küll aga algatati väärteomenetlus vahejuhtumi asjas, mis juhtus ööklubi Diva juures. Nimelt viskas seal vindine kodanik kiviga puruks kõrval asuva Rae poe klaasi.

“Isik, kes aknaklaasi purustas, on politseile teada ja süüd tunnistanud. Väidetavalt oli ta tahtnud käesolevat kivi lihtsalt minema visata,” vahendas Kristi Kais kiviloopija selgitust.

Täna toimub Kuressaare linnavalitsuses juba teine kokkusaamine ööklubide esindajatega, arutamaks lahtiolekuaegade kärpimist.

Eelmisel teisipäeval kokkuleppele ei jõutud. Lisaks politseile, turvafirmale ja linnavalitsusele osalesid toona kolme lõbustus- ja toitlustuskoha esindajad. Tõsiseks sõnasõjaks kujunenud vestlust said kohapeal jälgida ka Saarte Hääle reporterid, tänasele kohtumisele ajakirjanduse esindajaid ei oodata.

Linnapea Mati Mäetalu: “Kohtumine ei ole ümarlaud ning ajakirjanikud seal kahjuks osaleda ei saa. Peale kohtumist kujundame ka oma edasised sammud selles küsimuses. Hetkel oleks neist pisut ennatlik kõnelda.”

Ehkki alkoholiseadus ütleb, et kohalik omavalitsus “avaliku korra tagamise huvides võib alkoholi jaemüügi õiguse peatada kuni peatamise tinginud asjaolu äralangemiseni”, väidab linnasekretär Eero Lapp, et seda paragrahvi saab kohaldada erandjuhtudel. Ehk juhul, kui eeldatakse suuremat alkoholitarbimist avalikus ruumis, eeskätt tänavatel, millega võib kaasneda hulgaliselt korrarikkumisi.

Lapi sõnul saab see olukord olla ainult ajutise iseloomuga, seega tuleb piirangu kohaldamisel formuleerida piirangu algus ja lõpp. Pealegi puudutavad praktikas § 36 piirangud ainult kauplusi ega käi baaride ja kohvikute kohta.

“Tegelikult huvitaks meid võimalus piirata korraga kõikide ööklubide lahtiolekuaega Kuressaare kesklinnas, sest juhtumipõhine korrarikkumiste menetlemine on äärmiselt raske olukorras, kui 100 meetri raadiuses on vähemalt viis tegutsevat öise lahtiolekuajaga alkoholi pakkuvat toitlustusasutust,” lausus linnasekretär Lapp.

Ta nentis, et paraku ei ole kaubandustegevuse seadus omavalitsustele seda volitusnormi delegeerinud ja võimalik kohtuasi oleks linnale perspektiivitu.

“Seega üritab linnavalitsus asja lahendada ööklubidega läbirääkimisi pidades ning kui need ebaõnnestuvad, üritada asja lahendada juhtumipõhiselt. See protsess aga võtab aega. Menetlus algatatakse konkreetse kaebuse põhjal,” sõnas Lapp.

Print Friendly, PDF & Email