Korvpallur Tormi Niits tegi Venemaal head mängu (1)

Orissaare korvpallikasvandik Tormi Niits oli Venemaal Saraatovis peetud EYBLi teisel etapil Tartu Salva/Rocki U15 meeskonna üks edukamaid mängumehi.

Salva/Rocki treener Rein Raam ütles, et jäi orissaarlase mänguga väga rahule. “Tormi tegutses oma võimete piiril, võitles nagu saarlased ikka viimseni, kuid alati saab paremini,” lausus treener. “Ta on füüsiliselt heas konditsioonis, tugev, kiire ja hüppab kõrgele. Nõrkuseks on tehniline pool, mis on veidi krobeline ning arendama peab veel põrgatamist, söötu ja viset.”

Tartu meeskond pidas eelmisel nädalavahetusel viis mängu, võitis neist kaks ja kaotas kolm. BS Rigale 68:73 kaotatud avamängus kogus Tormi Niits 24 punkti ja võttis 16 lauapalli. Ukrainlaste BC Azovmaš võideti 50:46 ning Niitsi arvele jäi 19 punkti ja 17 lauapalli.

Moskvalaste BS Timirjazevskajale kaotati 51:52. Tormi Niits kogus 10 punkti ja 12 lauapalli. Viimases kohtumises mängiti valgevenelaste BC Meštšerjakovaga ja võideti 64:54. Kaksikduublile oli taas lähedal Tormi Niits, kelle arvele jäi 11 punkti ja kaheksa lauapalli.

Tormi Niits ütles, et jäi üldjoontes oma sooritusega rahule, aga oleks võinud ka paremini minna, sest lauas ei saanud ta kõiki palle kätte ja korvi alt viskas ka liiga palju mööda.

“Kõige paremini tuli välja esimene ja see andis edaspidiseks indu,” selgitas 193 sentimeetri pikkune Niits. “Üldiselt olid kõik mängud enam-vähem, vaid mängus moskvalastega viskasin ma korvi alt viimasel sekundil sisse, aga kohtunikud ei lugenud. See natuke kripeldab.”

Print Friendly, PDF & Email