Kaarel Kruusmägi Vaikselt ookeanilt: lained on kui elumajad (3)

Saaremaa merispordi seltsi purjetaja Kaarel Kruusmägi seilab hetkel teadupoolest leedulaste jahiga Ambersail Vaiksel ookeanil. Marsruudist Wellingtonist (Uus-Meremaa) Ushuaiani (Argentiina) on läbitud pool.

Kruusmägi sõnul oli kahel esimesel päeval vaid veidi tuult – 12–15 m/s. Kolmandal või neljandal päeval tuli meeskonnal teha marsruudis siiski korrektuure, kuna avastati, et üks gaasiballoon on tühjaks saanud. Seega tuli külastada Uus-Meremaa idapoolseimat Chathami saart.

Niisama kulgemine sõit Kruusmägi sõnul ei ole. “Lained on suured nagu elumajad ja sealt alla kihutades on suu kõrvuni,” kirjutab ta maailmamerelt.

“Olen siin hakanud ka ornitoloogiaga tegelema, sest lihtsalt midagi muud vaadata pole kui linde,” viskab ta ka villast. “Nüüdseks on seis juba selline, et see vaht, mis enne kottpimedas oli, algab praegu juba päiksetõusuga ja üldse on raske aru saada, mis päev või mitmes päev või mis aasta üldse on.”

Kaarel Kruusmägi ületab Vaikset ookeani roolimehena leedulaste meeskonnas jahil Ambersail. Tegemist on meeskonnaga, mis valmistub 2014. aastal sõitma maailma mainekamat avamerepurjetamise regatti – ümber maailma sõidetavat Volvo Ocean Race’i (VOR). Pole võimatu, et ka Kruusmägi VOR meeskonda arvatakse.

Print Friendly, PDF & Email