FC Kuressaare naiskond võitis Läänemaa saalijalgpalliturniiri (1)

Laupäeval Lihulas mängitud Läänemaa lahtiste naiste saalijalgpallivõistluste finaalis alistas FC Kuressaare 2:1 Eesti jalgpalli viimaste aastate valitsejanna Pärnu JK.

Naiskonna kaitsja Liis Lõhmus ütles, et alati minnakse võitma, aga seekordne tulemus tuli üllatusena. “Kohal oli ju Eesti meister Pärnu, keda me ka kõige rohkem kartsime, sest neil oli palju meistriliiga mängijaid,” tunnistas ta.

Nagu eelmiselgi aastal, osales turniiril neli naiskonda – Lõuna-Läänemaa JK, Läänemaa JK, Pärnu JK ja FC Kuressaare. Võistkonnad näitasid turniiril kõrget taset, sest kõigis oli mängijaid, kes kuuluvad või on kuulunud Eesti noorte ja A-koondisse.

Turniir oli huvitav ja mängud pingelised, sest võistkonnad olid enam-vähem võrdsed. Võistluste reglemendi järgi mängisid kõik naiskonnad omavahel läbi ja järgnenud kohamängud otsustasid ka paremusjärjestuse.

Saarlannad alustasid 3:1 võiduga Pärnu üle ja Läänemaa JK võideti 3:0. Enne viimast kohtumist oli seis selline, et finaalikoha eest võistles kolm naiskonda. Eelmise aasta finalistide, Lõuna-Läänemaa JK ja FC Kuressaare vaheline kohtumine oli tõeline maiuspala, kus näidati ladusat söödumängu, kvaliteetseid kauglööke ja väravavahtide poolt ilusaid tõrjeid.

Läänemaalaste võidu korral oleks valitsev Eesti naiste jalgpallimeister Pärnu JK finaalist sootuks välja jäänud. Huvitav mäng lõppes aga 0:0 viigiga ja see tähendas, et tänu paremale väravate vahele sai FC Kuressaare finaalivastaseks Pärnu JK.

Esikohamäng oli nauditav, sest esiliigas mängiv FC Kuressaare suutis Eesti naiste jalgpallivalitseja Pärnu JK ka finaalis alistada 2:1, mis tähendas, et saarepiigad olid oma eelmise aasta hõbemedalid kuldsete vastu vahetanud.

“Pärnakaid oli hea võita ja finaal näitas, et meie esimeses mängus saadud võit polnud juhus,” rääkis Liis Lõhmus, kelle sõnul tulid seekord kõik mängud hästi välja ja mängijate koostöö oli suurepärane.

Turniiri resultatiivsem mängija oli Liisi Salong FC Kuressaarest. Naiskonnas mängisid veel Liisa Mere, Kateriin Pani, Gristi Adrat, Annemari Pruul ja Heddy Pruul.

Pronksmedalimängus võitis Lõuna-Läänemaa JK Läänemaa JK.

Print Friendly, PDF & Email