Kasside varjupaik avamisel (4)

Kasside varjupaik avamisel

HÄRRA PANTER: MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu vabatahtlik Kristi Sillart üritab turvakodu seni ainsa asukaga sõprussuhteid luua. Foto: Sander Ilvest

Eile tutvustas MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu Saarte Häälele oma uut kassidele mõeldud varjupaika. Seni veel lõplikult sisustamata ruumides EPT hoovis asuva maja teisel korrusel nautis privaatsust vaid üks kass – härra Panter.

Turvakodu vabatahtliku Merlin Helmi sõnul on tegemist tänavalt leitud kassiga, kes pole veel kohanenud koduse eluga. Enne teistega kokku laskmist läbivad kassid katseaja, mil nad kastreeritakse-steriliseeritakse, vaktsineeritakse, tehakse parasiiditõrjet ning antakse ussirohtu, kindlasti ka kiibistatakse – loom saab n-ö täispaketi.

Helen Kuleša kutsub inimesi taas annetama turvakodule madratseid ja patju, sest vahepeal nad annetusi vastu ei võtnud. Oodatud on ka vabatahtlikud abilised, kes aitaksid ruume korrastada. Alati võib liituda turvakodu vabatahtlike meeskonnaga. Vaja on ka loomade hoiukodusid, kus kassid läbiksid karantiini. Hoiukodusid vajavad ka koerad, sest neid ei saa linnas pidada.

Aktiivseid loomasõpru on ühingus kümmekond. Küll aga käivad inimesed neil võimalusel abiks. Kuleša tahab eriliselt tänada Ralf Kaske, kes kassidele puidust majad valmistab. Helm kiidab Virgo Talki, kes ühingule uue kodulehe tegi.

9. veebruaril kell 10–15 toimub Auriga keskuses heategevuslik laat, mille tulu läheb varjupaiga toetuseks. Laadale oodatakse inimeste annetatud esemeid, mida seal müüa. Lisaks toimub õnneloos.

Tulevikus tahetakse rõhku panna lemmikloomadega seotud teavitus- ja ennetustööle ning läbi viia kiibistamiskampaaniaid.

Turvakodu pidajad tuletavad inimestele meelde, et tegemist ei ole loomaaiaga. Enne tuleks internetist uurida infot saadaolevate kasside kohta, seejärel mõelda järele, kas ikka ollakse valmis looma koju võtma ja alles siis kohale tulla.

Lisaks kodulehele www.saareloomad.ee võib info saamiseks kell 9–18 helistada telefonil 58 370 708. Lisaks hulkuvatest loomadest teatamisele võib sellel numbril küsida infot kadunud ja leitud loomade kohta. Kes tahab turvakodu aidata, võib teha annetuse SEB panga kontole 10220047924016.

Print Friendly, PDF & Email