SAKis nüüdsest neli kutselist konsultanti (4)

Eesti konsultantide assotsiatsioon (EKA) tähistas oma 20. sünnipäeva 13 vastsele põhjaliku kutsehindamise edukalt läbinud konsultandile kutsetunnistuste üleandmisega. Teiste seas sai kutsetunnistuse Saaremaa arenduskeskuse (SAK) värskeim ettevõtluskonsultant Tiia Naagel.

Saaremaa arenduskeskuse juhataja Piret Piheli andmeil töötab SAKis seega nüüd neli akrediteeritud konsultanti – Merike Ilvest, Helje Pent, Tiia Naagel ja ta ise. Esimene neist sai kutsetunnistuse 2010. aastal, Pihel ise 2011. aastal, Pent 2012. aastal ning Naagel tänavu.

Piret Pihel nentis, et enamik Eesti kutselistest konsultantidest töötab kas maakondlikes arenduskeskustes või siis EASis. “See on kindel märk kvaliteedist,” kinnitas ta.

2012. aastal tulemuste eest tunnustas EAS Saaremaa arenduskeskust just kohalikele omavalitsustele suunatud tegevuste osas. „See on esmakordne, et saime tunnustuse selles valdkonnas. Teades, et tunnustamise aluseks on meie klientide poolt saadud tagasiside, siis on meil selle üle väga hea meel,“ kinnitas Piret Pihel.

Varasematel aastatel on SAK-i tunnustatud ettevõtluse ja kodanikuühiskonna valdkondades. 2011. aastal tunnustas EAS  SAK-i kui parimat maakondlikku arenduskeskust.

“Peame oluliseks, et nõustamisteenuse kvaliteet maakondlikes arenduskeskustes kasvaks, et tagada riigi toel alustavatele ettevõtjatele ja kolmanda sektori ühendustele parem algus,” märkis EASi juhatuse liige Krõõt Kilvet.

Konsultandi kutsetunnistus on tema sõnul nii avalikus kui ka erasektoris selgeks tõendiks, et pakutakse usaldusväärset nõu. “See on ka põhjuseks, miks EAS seda on toetanud.”

Konsultantide arenguprogramm käivitus 2007. aastal. Nende aastate jooksul on akrediteeritud kokku 164 konsultanti, kes tagavad ettevõtetele ja organisatsioonidele hea nõu kättesaadavuse kõigis maakondades. Samas on EKA andmebaasis kokku üle 400 ettevõtlus- ja juhtimiskonsultandi. Eestis tegutsevatest konsultantidest alla poole on akrediteeritud ja omavad kutsetunnistust.

Print Friendly, PDF & Email