Linnapea tõstatab taas lisapatrulli palkamise teema (6)

Läinud nädalavahetusel Kuressaare kesklinnas toimunud kallaletungide valguses tõstatab linnavalitsus turvalisuse tagamiseks taaskord võimaliku lisapatrulli palkamise teema.

“See on selge, ega me sajaprotsendiliselt turvalisust Kuressaares mitte kunagi saavuta,” tõdes linnapea Mati Mäetalu. “Me ei tea kunagi, mis mõtted inimeste peades liiguvad ja kes mida korda tahavad saata,” tähendas ta intervjuus Kadi raadiole.

Politsei väite peale, et Kuressaare kesklinnas inimestega tüli noriv noorukite kamp on pelgalt linnalegend, ütles Mäetalu, et kui midagi legendiks nimetatakse, siis on üldjuhul kaks varianti – kas keegi on selle välja mõelnud või on tõepoolest mingi kamp linnas tegutsemas, kes tahabki legendina kuulsust koguda.

“See asi tuleb muidugi ära lõpetada,” kinnitas linnapea. Küsimus on ainult selles, kuidas seda teha. “Ei taha ja ei saagi visata kivi politsei kapsaaeda, kui tean, et patrulle on lihtsalt vähe,” sõnas ta. Kui maakonnas on 2–3 patrulli, neist üks linnas, on linnapea sõnul selge, et politsei ei jõuagi päris igale poole.

Mäetalu tõdes, et suheldes paar nädalat tagasi turvafirmaga, tuli välja, et Kuressaarel on pigem Lääne-Eesti turvalisima linna maine. “Päris kindlasti ei tohiks me lasta sellistel juhtumitel meie turvalisuse mainet alla tirida, aga sellised juhtumid kohe kindlasti seda teevad.”

Mäetalu hinnangul saab linnavalitsus linnas turvalisust tagada vaid koostöös politsei ja turvafirmadega, aga ka siinsete meelelahutuskohtadega. Kuressaares on ööklubid-baarid koondunud kesklinna. Oleks neid ühe koha peal vähem, oleks ka probleeme linnapea arvates vähem.

“Meil on juhtunud nii, et kõik ööklubid on sisuliselt ümber Ferrumi kesklinnas koos, kus on palju rahvast – palju alkoholi tarbinud rahvast. Loomulikult hakkavad sealt probleemid kerima,” möönis Mati Mäetalu.

Linnapea hinnangul ei pruugiks kakluste ja intsidentide toimumist välistada ka see, kui ööklubide ja baaride uksed nädalalõppudel tunduvalt varasemal kellaajal sulgeda. Pigem oleks lahendust loota ettepanekust, mis linnavõim tegi mullugi ööklubide omanikele – palgata ühiselt lisapatrull, kes sõna otseses mõttes kõnniks sisuliselt ümber Ferrumi.

“Just nädalavahetustel ja öötundidel liiguks kesklinnas pidev patrull, kes näeks, mis toimub ja kelle poole saab pöörduda ka see, keda tülitatakse või kellele tahetakse liiga teha,” selgitas Mäetalu. Mullu ei saanud lisapatrulli palkamisest asja, kuna klubid ei tulnud linnavalitsuse ettepanekuga kaasa. Nüüd puudutataksegi linnapea kinnitusel sama teemat järgmisel teisipäeval ühise laua taga kokku saades uuesti. “Linnaruum on meil ju üks, peame koostööd tegema, seljad kokku panema!”

Janne Nurmik, Kertu Kalmus

Print Friendly, PDF & Email