Ülle ja Tarmo Tooli kodu kesk rahu ja vaikust (LISATUD FOTOD) (4)

Ülle ja Tarmo Tooli kodu kesk rahu ja vaikust

Foto: Sander Ilvest

Iga kodu on eriline. Eriliseks teevad selle inimesed, kes kodu loonud. Oma mõtete ja käe järgi. Just nii omanäoline on ka aasta isaks pärjatud Tarmo Tooli ja tema abikaasa Ülle kodu. Imearmas helekollane maja, mis kannab nime Tammekivi talu.

Leisi vallas Metsaääre külas asuva maja väravaid ehivad kummalgi pool kaks taevasse kõrguvat kuuske. Kuna meie külaskäik jääb just jõuluaega, paar päeva enne aastavahetust, säravad puudel kaunid tulukesed. Maja õuel kasvab suur iidne tamm, taamal kasepuud ja väravate vahel lasub suur kivi, millest talu oma nimegi on saanud.

Tõelisesse koju tahavad lapsed alati tulla

Tarmo ütleb, et nad kumbki, ei tema ega Ülle, pole linnainimesed. Maal on ümberringi vaikus ja rahu ning puhas loodus. Sedasama kinnitab ka pere vanim poeg Delari (26), kes juba aastaid elab oma perega üle mere. Delari tunnistab, et neil ei ole plaanis võõrsile jääda, pigem oli naaberriiki minek nö viisaastakuplaan. Kui perepoeg Rasmus (4) kooli minemas on, siis tahavad noored kindlasti juba Saaremaal tagasi olla. Delaril ja Liisil on plaan ehitada kunagi oma kodu naaberkülla, vanematekodu lähedale. Siis saavad isa ja poeg teineteisel abis käia. “Kindlasti tuleme kunagi Saaremaale tagasi. Sest siin on ju kodu,” ütleb Delari, lisades, et tema jaoks on Tammekivi talu tõeline kodu – koht, kuhu alati tahad tulla. Omaenda kodu võib olla, aga sünnikodu on koht, mis on ja jääb alati tõeliseks koduks. Pühade ajal saabki kogu pere traditsiooniliselt kokku ikka just vanemate pool.

Edasi loe jaanuarikuu Oma Kodust.

Print Friendly, PDF & Email