Kavandi mees otsib poliitikut

Kavandi mees otsib poliitikut

NAER LÄBI PISARATE: Jüri Aljas tunnistas, et kuulutus sai pandud küll naljaga pooleks, aga asi on enam kui tõsine. Foto: Egon Ligi

Saarte Hääle erakuulutuste rubriigis ilmus kuulutus, millega Kavandi küla mees Jüri Aljas pakub tööd poliitikule, kelle põhiliseks tööülesandeks oleks Saaremaa elektrivarustuse probleemide lahendamine ehk lobitöö Eesti Energia AS ja Elektrilevi OÜ investeeringute suunamiseks maakonda.

Antud ametis tuleksid kasuks suhted Eesti Energia juhatuse või nõukogu liikmetega. Palgaks pakutakse valijate hääli ning hea tulemuse korral kohta järgmises riigikogu koosseisus.

Jüri Aljas tunnistas Saarte Häälele, et kuulutus sai pandud küll naljaga pooleks, aga asi on enam kui tõsine. Eile lõunaks talle veel keegi töö saamise asjus helistanud ei olnud.

Samas ütles Aljas, et töö on huvitav ja palk väärikas. Enda sõnul esindab ta ühe konkreetse alajaama liiniharu tarbijate huve, millega ta hästi kursis on.

Teisipäevasel ümarlaual said kõik tema küsimused ame-timeestele vastuseks väite, et Elektrilevil pole lähiajal suuri investeeringuid plaanis. Nüüd ta loodabki, et kui oleks oma mees, kes investeeringuid
suunab, võiks midagi liikuma hakata. Loomulikult oleks ta rahul ka sellega, kui praegu Toompeal istuvad Saaremaalt valitud saadikud asja ära lahendaksid.

“Ilmselt pole me veel piisavalt kisa teinud, et probleem nendeni jõuaks,” oletas Aljas. Eriti häiris teda see, et elektrimeeste jutust käis kogu aeg läbi väide, nagu oleks eelmise aasta detsember olnud mingi eriti raskete ilmastikuoludega periood.

Jüri Aljase kinnitusel toimus Kavandis juba 2003. aastal liikumise Kodukant korraldatud kokkusaamine, millel elektrifirma esindaja andis kindla lubaduse, et hiljemalt 2013. aastaks on kõik elektriga seotud probleemid Kavandi piirkonnas lahendatud.

Oma hommikutest toob ta näite, et kui ta kodus hommikul paneb veeboileri sooja ja keedab samal ajal ka kohvi, siis televiisorist ta uudiseid vaadata ei saa, sest see lülitub välja. Vähem targad kodumasinad põleksid ilmselt hoopis maha.

Tegelikult on tema sõnum see, et riik peaks tagama esmatarbekauba ehk siis elektrivoolu igale kodanikule.

 

Elektrilevi OÜ kommentaar Kavandis toimunud ümarlauale: “Elektrilevi koostöös maavalitsusega on korraldamas ümarlauda, kus kõik saavad esitada endale sobivaid küsimusi. Esialgne info on, et ümarlaud, kus saavad osaleda kõik huvitatud osapooled, toimub 31. jaanuaril.”

Print Friendly, PDF & Email