Ühised väikesed rõõmud

Ühised väikesed rõõmud

ÄGE JÕULUPIDU: Rahule jäid nii pidulised kui korraldajad. Foto: Sirje Kiier

Väike rõõmus üritus toimus 21. detsembril Randvere vanas koolimajas. See oli Randvere tööõppekeskuse traditsiooniline jõuluüritus.

Meie pidulaud oli üllatavalt pikaks veninud: katsime laua 45 inimesele, kuid kaks kohta tuli veel juurdegi panna.

Eesti rahvakalendris olid jõulud tähtsaimad pühad. Sellest, mida inimene jõulude ajal tegi, arvati sõltuvat tema ja ta majapidamise hea käekäik järgmisel aastal. Jõuludel koristati ja ehiti kogu majapidamine ning valmistati aasta rikkalikumad piduroad. Nii tegime ka meie.

Sõime jõululeiba, verivorsti pohlamoosiga ja praekapsast. Laual olid ka kommid ja piparkoogid. Üks külalistest tõi kaasa omavalmistatud jõulukoogi. Laulsime jõululaule Marini akordionimuusika saatel, kuni kohale jõudis ka jõuluvana. “Pidu oli äge,” arvasid pidulised.

Töö sotsiaalsfääris nõuab empaatiat, teadmisi, kannatlikkust ja järjepidevust. Soovin oma töökaaslastele tervist ja edu ning vabatahtlikele abilistele – lapsevanematele – vastupidavust.

Soojad tänusõnad Kaarma vallavanemale Margus Mägile, kes ei ole veel kordagi jätnud meie üritustele tulemata. See on meie inimestele väga tähtis.Kõiki liigutas tema kõne MEIE MAJA TEGUTSEMISE VAJALIKKUSEST.

Täname ka Kaarma vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhatajat Liida Kaaret, kes on meile alati toeks ja nõuandjaks olnud.

Väikseid rõõme teie kodudesse!

Sirje Kiier
MTÜ Randvere Tööõppekeskus perenaine

Print Friendly, PDF & Email