Autokross on vallas jätkuvalt populaarne (2)

Autokross on vallas jätkuvalt populaarne

SÕIDUHOOS: Rooli keerab Karoliina Kermik. Foto: erakogu

Nüüdseks on Igamehe Autokrossi võistlused, mida korraldab Kaarma Motospordi Klubi, toimunud kolm aastat.

Kogu võistluste toimumise aja vältel on meid toetanud ja igati aidanud Kaarma vallavalitsus, kellele kuulub meie suur tänu. Oma õla ürituse toimumisele on alla pannud nii vallavanem Margus Mägi, kes on ka ise võistelnud ja võitnud vallaametnike võistlusklassis, kui ka Rein Orn, kes oma energia ja rõõmuga suudab elavdada teisigi kaasaelajaid. Täname kogu abiliste meeskonda, kes annab oma väärtusliku panuse võistluste toimumisesse.

Meie klubiline tegevus on mõeldud ennekõike harrastus-sportlastele ja amatööridest mootorspordientusiastidele. Eesmärk on pakkuda huvilistele toredat koosviibimist ja vaba aja sisustamist, võimalust kogeda ja õppida auto taltsutamist erinevates ilmastikuoludes, olgu võistlusraja katteks siis parajasti lumi, jää, pori, muld, liiv või kruus.

Kaarma valla Igamehe Autokrossi võistlusperioodi pikkuseks on 12 etappi, lisaks eraldi üritustena Vastlaralli, Pereralli, Kaarma Välk, Vigurkross ja võimalusel ka Talvekarikas. Täpsema ülevaate toimunud ja saabuvatest võistlustest saab Motospordiklubi kodulehelt kaarmaautokross.weebly.com. Sealt leiab ka kõik reeglid, nõuded ja kontaktid küsimuste puhuks või info võistlustest osavõtuks.

2012. aastal toimus 16 võistlust ja stardi sai kogu hooaja jooksul 122 võistlejat. Paremusjärjestus klasside kaupa:
Naised:
1. Marika Alesmaa
2. Marin Aarn
3. Elona Aab

Juuniorid (kuni 18aastased tüdrukud või poisid):
1. Sander Kermik
2. Henri Tuuling
3. Karmo Salong
Esivedu:
1. Sander Kermik
2. Aivar Tuuling
3. Tarjet Truks

Tagavedu:
1. Janis Sillart
2. Eldur Torn
3. Ain Lepp

Seeniorid:
1. Eldur Torn
2. Aivar Tuuling
3. Ain Lepp

Üldse autasustati iga klassi kaheksat enim punkte saanud võistlejat. Üldparemusjärjestuse leiab samuti meie kodulehelt. Alanud on neljas hooaeg, mille 2. etapp toimus pimedasõiduna Upal. Stardi said 54 võistlejat, võistlus oli väga põnev ja pingeline.

Järgmine võistlus toimub plaani järgi 12. jaanuaril, kuid eks ilmataat ütleb oma viimase sõna. Jälgige meie kodulehte ja kohtumiseni stardis!

Eldur Torn
Kaarma Motospordi Klubi MTÜ juhatuse esimees

Print Friendly, PDF & Email