Kuidas kuulus relvakonstruktor Kalašnikov Saaremaal seajahil käis (1)

Kuidas kuulus relvakonstruktor Kalašnikov Saaremaal seajahil käis

TÄNUTÄHEKS FOTO: Pildi tagaküljele on kirjutatud: “Lugupeetud Leo Augusti poeg! Tänutäheks hästi korraldatud töö ja puhkuse eest minu viibimise ajal piirivalvesalgas. Saaremaa 17. jaanuaril 1980, Kalašnikov”. Foto: erakogu

Nagu tõestavad mustvalged arhiivifotod, viibis 17. jaanuaril 1980. aastal Saaremaal kuulus nõukogude relvakonstruktor Mihhail Kalaš-nikov. Fotodelt on näha, et kõrge külalise auks korraldati koguni metsseajaht, mis osutus edukaks. Kõlab uskumatult, aga vaid 32 aastat tagasi toimunut mäletavad inimesed vägagi erinevalt.

Tollest jahist osa võtnud Allan Pulk möönab telefonis, et sai tõepoolest koos Kalašnikoviga jahil käidud. “Aga see oli ju nii ammu,” lisab ta. Siiski lepime kokku, et lähen talle külla ja meenutame siis toonaseid aegu.

Oma mugavas kodus jahitrofeede keskel istudes ütleb varsti 65-aastaseks saav mees, et toona olid nad ju kõik noored mehed ja Kalašnikov oli nende jaoks tavaline jahikaaslane. “Eks sõjaväe ajast oli ikka teada, kes see Kalašnikov on, aga et see elu tippsündmus oleks olnud, seda küll ei mäleta,” nendib Pulk.

Jahi korraldas Saarte jahindusklubi ning see toimus EPT jahimaadel Tuiu ja Võhma kandis. Allan Pulk ise töötas sel ajal Kommunismi kolhoosis traallaeva peal. Kuna Varese sadam oli jääs, oli tal aega jahile minna.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email