Saarlannast juuksuri juustekübar osutus võidukaks (2)

Saarlannast juuksuri juustekübar osutus võidukaks

ÕHULINE JUUKSEKÜBAR: Pia-Lotta Toomi juustest sätitud “pitsiline” kübar tõi saarlannast juuksurile Evelin Mitile võidu nii žüriilt kui ka rahvahääletuselt. Foto: Egon Ligi

Ajakirja IluGuru üle-eestilisel soengukonkursil “Minu kunst on juuksed” pälvis peavõidu Kuressaares LeLii ilusalongis juuksurina töötav Evelin Mitt.

IluGuru andmeil langetas žürii koosseisus juuksur Tamara Korjagina, fotograaf Lev Dolgachov ja stilist Anatoli Ein oma otsuse, lähtudes meistrite originaalsusest, stiilsusest ja erialasest professionaalsusest. Evelin Miti töö tegi žürii hinnangul eriliseks selle originaalsus ja stiilsus. Saarlanna tehtud soeng võitis ka sotsiaalvõrgustikus Facebook korraldatud rahvahääletuse.

Saarte Häälele tunnistas Evelin Mitt, et modellile juustest kübarasoengu tegemise idee tekkis tal töö käigus. “Katsetasin tegelikult üht teist soengut ja olin juba loobumas. Kui kogu selle kupatuse lahti lasin, siis see meenutas kübarat. Mõtlesin, et ohoo, oleks väga kihvt midagi sellist proovidagi,” rääkis Mitt.

Aega võttis kübarasoeng veidi üle tunni. Ehkki foto järgi võib tunduda, et tegemist oli ülikeeruka soenguga, ei olnudki töö tehnika Miti kinnitusel nii väga raske. Pigem oli keeruline õige vormi saavutamine. Nagu juba öeldud, sattus Mitt kübarakujulist soengut tegema hoopis teist laadi soengut tehes, seega ei olnud ta midagi taolist varem oma sõnul proovinudki. Ajakirjades näinud oli aga küll.

Kui nüüd keegi soengufotot vaadates peaks soovima samasugust kunsti oma peanupu otsa, siis tasub Evelini poole pöörduda. “Selle jaoks peab aga päris palju juukseid olema. Ja pikad juuksed peavad kindlasti olema,” kinnitas ta.

Kuna soengumodellil Pia-Lotta Toomil on juuksuri sõnul terve ja töötlemata juus, piisas pärast uhket soengut juuste taastamiseks vaid kergest lõikusest ja toitvamast maskist. “Pärast oli nagu uus,” naljatas ta.

Kõnealusele soengukonkursile sattus Evelin Mitt tänu sõbranna utsitamisele. “Ise alguses ei plaaninudki osa võtta, aga sõbranna ikka ajas, mispeale mõtlesin, et miks siis mitte proovida,” ütles ta.
IluGuru andmeil köidab Evelin Mitti juuksuritöös vaheldus. “Iga päev on omamoodi, täis uusi väljakutseid ja erinevaid töid.” LeLiis teeb ta oma sõnul absoluutselt igasugu töid, aga kõige südamelähedasem on talle siiski soengukunst. “Tahaksin selles vallas kaugele jõuda, osata ise palju ja näha maailma juuksurite oskusi ning õppida, õppida, õppida,” tõdes Mitt.

Print Friendly, PDF & Email