Ranna Reisid liiguvad Ain Ranna roolimisel – ikka ülesmäge (1)

Ranna Reisid liiguvad Ain Ranna roolimisel – ikka ülesmäge

ETTEVÕTJA, SELTSI EESTVEDAJA, MAJANDUSJUHATAJA: Leedri küla meest Ain Randa jagub mitmele poole. Ettevõtjana tegutseb ta OÜ Peedu Puit transpordikorraldajana, olles ise tihti bussiroolis. Lumekoristustöid teeb ka. Lümanda põhikoolis on tema õlul majandusjuhataja roll. Foto: Sander Ilvest

Igal tööpäeval kell veerand kaheksa hommikul sõidab Ain Rand oma 14-kohalise väikebussiga, millele suurte tähtedega kirjutatud “Ranna Reisid”, Lümanda ja Kihelkonna valla maile õpilasringile. Kolmveerand kaheksaks, pärast 48-kilomeetrist teekonda, jõuab buss õpilaste ja õpetajaga Lümanda koolimaja ette. Koolipäev algab kell kaheksa.

Ranna Reisid on tegelikult kaubamärk. Firma, mis Ranna Reiside nime all transporditeenust pakub, on OÜ Peedu Puit. Firmal on kolm väikebussi ja lumelükkamiseks ratastraktor MTZ koos vastavate agregaatidega. Teede ja hoovide hangedest lahtilükkamiseks kasutab Ain Rand veel teisigi spetsiaalseid seadmeid.

Kodukohas ettevõtjana ja poole kohaga ka Lümanda põhikooli majandusjuhina töötav aktiivne mees naasis mandrimaalt kodusaarele neli aastat tagasi. Kaheksa aastat oli ta Tallinnas ja Pärnus ehitanud. Neli aastat töötas pealinnas töödejuhatajana ja teist samapalju Pärnus objekti juhina.

“Masu ajal tulin kodukanti tagasi. Soome ei tahtnud ehitajaks minna ja õnneks leidsin siin õige ala, millega tegeleda,” nendib Ain Rand.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email