Väiketootjad kutsuvad söödavate jõulukinkide laadale

Mõne aja eest internetiavarustes ringelnud üleskutse osta selle aasta jõulukingid ja -toidud väikestelt kohalikelt tootjatelt, on jõudmas ühise ettevõtmiseni.

Eeloleval laupäeval on Saare maakonna väikesed toidutootjad oma toodanguga väljas Auriga kaubanduskeskuses, et pakkuda inimestele võimalust soetada sel aastal vähe teistmoodi jõulukinke. Söödavaid jõulukinke.
Väiketootjatele nõu ja jõuga abiks oleva Saarte koostöökogu projektijuhi Ahti Kurise sõnul on tootjad tegelikult samal päeval väljas nii Aurigas kui ka Tallinnas Sadama turul. Kaubavalik sellest aga ei kannata, sest kuna koostöö kohalike väiketootjate vahel on väga hea, müüakse nii Tallinnas kui ka Saaremaal sel päeval kõigi väiketootjate kaupa.

Kurise sõnul saab siinne laat või teisisõnu kohaliku toidu turupäev teoks turundusühingu eestvedamisel. Nagu juba öeldud, ongi laadal väljas ehtne Saaremaine toidukaup. “Mida on vägagi võimalik osta ka jõulukingitusteks, kuna müüjad on lubanud organiseerida nn kinkepakendeid – korvikesi, Saaremaa käsitööd –, millesse ostetu pakkida,” kinnitas Kuris.

Tema sõnul on väiketootjad tänavu väljas väga selge sõnumiga: “Mitte osta jõulukingiks nt Hiina kelku, mitte et see ka tore poleks, vaid kui vähegi võimalik, siis võiks kinkida n-ö naabri valmistatud maitsva hoidise.” Või midagi muud suupärast.

Selle kohta on Facebookis ülal ka eraldi lehekülg – “Saaremaine. Mötle, kui kena”. Sinna on koondunud peamiselt just väiketootjad täpselt sama üleskutsega. “Fänne on seal juba üle 150, mis tähendab, et see teema läheb inimestele korda,” tõdes Kuris. “Kohalikud inimesed võiksid seega küll kingituseks osta kohalike endi valmistatud kaupa.”

Kohaliku toidukauba turupäev toimub Auriga keskuses sel laupäeval kell 11–16.

Print Friendly, PDF & Email