Staadion ehitatakse valmis jupikaupa (1)

Kuressaare linnastaadioni uuendamiseks olemasoleva rahasumma ja ehituspakkumuse vahelised käärid olid nii suured, et nüüd on vastu võetud otsus hakata staadioni ehitama n-ö jupikaupa.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul on raha staadioni jaoks 2,5 miljonit eurot, odavaim ehituspakkumus oli 6 miljonit. Linna omaosalus projektis on 950 000 eurot.

Koovi sõnul hakatakse tööga pihta kohe, kui EAS on uue rahastamistaotluse heaks kiitnud ja uus ehitushange läbi viidud. “Suures plaanis ehitatakse 2013–2014. Staadion peaks valmis saama hiljemalt 2014. aasta sügiseks,” arvas Koov.

Praeguseks kokku pandud lahendus on projekteerida ja ehitada nõuetekohane staadioniala, lammutada vana tribüünihoone, uuendada olemasolevad ja ehitada lisaks täiendavad tribüünid. Ehitatakse ka tualett- ja riietusruumid, piirdeaiad, rajatakse ligipääs Staadioni tänavalt. Loomulikult tehakse ka kogu vajalik taristu staadioni toimimiseks.

Kogu projekti elluviimine on Koovi sõnul üles ehitatud nii, et täiendava raha saamisel on võimalik ehitusega edasi minna I etapis valminud rajatisi kahjustamata. Hiljem peaks ehitatama tribüünihoone, rajatama lisaparklad ja -ligipääsuteed, ümbersõidud ja muu vajalik.

Print Friendly, PDF & Email