Sajad langevarjurid vallutavad Saaremaa taeva (3)

Sajad langevarjurid vallutavad Saaremaa taeva

VAADE ÜLEVALT: Kindlasti saab taolisi vaateid varsti imetleda ka Saaremaa kohal hõljudes. Foto: Antti Kopliste

Juuli teisel poolel on Kuressaarde oodata 200 langevarjurit, kes plaanivad nädal aega siinset taevast ilmestada.

Parasummer on 14. korda toimuv Eesti langevarjuhuviliste tippüritus, mis seni on toimunud enamasti Pärnus. Sel aastal jõuab suurüritus Kuressaare lennuväljale. Viimati toimusid korraldatud langevarjuhüpped Saaremaal üle 10 aasta tagasi. “Tegin siis siin oma esimese hüppe,” meenutas Saaremaal vist ainus mees, kes siin regulaarselt langevarjuhüpetega tegeleb, Antti Kopliste.

“Saaremaa on eksootika,” ütles Parasummeri üks peakorraldajaist Annika Arras. Samuti ürituse korraldamisega seotud Veiko Vaikmaa lisas, et vaated, mis ülevalt Saaremaale avanevad, teevad tänu saare rannajoonele ja merele hüppamise palju erilisemaks. Meenutati kunagi Kihnu kohal tehtud hüppeid ja Antti Kopliste näitas oma peopesal, kui suur Kihnu sealt ülevalt paistis. Lennukist väljutakse muide 4 km kõrgusel.

Korraldajate sõnul on neil ürituse Saaremaale toomisel ka oma huvid mängus. Välismaal müüb esmajoones eksootika ning sealsed hüppajad on kogenud ja Eesti langevarjuritel on seega neilt üht-teist õppida.

13.–20. juulini kestev Parasummer on hüppajate jaoks paraja spordi- ja võistluslaagri mõõtu üritus. Hüpata proovitakse nii palju, kui võimalik ja omavahel ka võistelda.

Kopliste sõnul on langevarjurid taevas maapealt vaadates ilus ja huvitav vaatepilt. Ta märkis, et inimesed võiksid lausa piknikut pidada ja ühendada hea söömaaja taevasse vaatamisega.

Seda enam, et langevarjurid võistlevad näiteks ka maandumistäpsuses ja taevas tehakse mitmeid kujundeid ning püütakse püstitada ka mitmeid rekordeid.

Saaremaale on oodata üsna rahvusvahelist seltskonda. Korraldajate sõnutsi on Parasummerilt läbi käinud koguni 21 riigi hüppajad. Langevarjuturism on muide üsna korraliku harrastajate hulgaga turismiliik. Antti Kopliste märkis, et tema on käinud hüppeid sooritamas mitmes kohas, viimased korrad Moskva külje all.

Kui vaatamisest ei piisa, siis on Annika Arrase sõnul võimalik ka ise tandemhüpe sooritada. Selleks on lennuväljal olemas tandemiinstruktorid, kes sellist võimalust pakuvad. Ka Saarte Häälel on kavas koostöös Parasummeri korraldajatega täita vähemalt ühe inimese unistus, pakkudes talle võimalust langevarjuga hüpata. Täpsema info avaldame lehes uue aasta alguskuudel.

Parasummeri ajal on siiski võimalik sooritada vaid tandemhüpe, aga kui kellelgi on soov teha Saaremaal oma esimene üksi sooritatud langevarjuhüpe, siis tuleks Arrase sõnul juba kevadel Tallinna Eesti langevarjuklubisse kursustele tulla (täpsem info skydive.ee).

Annika Arrase sõnutsi soovitakse linnarahvale pakkuda ka midagi ägedamat, nii on plaanis teha näidismaandumine Raiekivi säärele. Parasummeri soojenduseks on kavas teha mõned hüppamised ka kevadel, kui Kuressaare linn tähistab oma 450. sünnipäeva.

Print Friendly, PDF & Email