Pensionärid jäid uuenduskuuri läbinud päevakeskusega rahule (5)

Pensionärid jäid uuenduskuuri läbinud päevakeskusega rahule

UUES KOHVIKUS: Päevakeskuse avamispäeval nautisid uues kohvikus torti ja veini kuressaarlased Asta Vapper ja Maria Bogoslovsky. Foto: Sander Ilvest

Põhjaliku remondi läbinud Kuressaare päevakeskuse laulsid eile pärastlõunal taasavatuks Saaremaa ühisgümnaasiumi noormehed, kes õpetaja Mari Ausmehe juhendamisel Varsakapjadeks koondunud.

Päevakeskuse kliendid, kes olid remondi tõttu mitu kuud pidanud taluma tolmu ja ebamugavat kilest vaheseina söögisaalis, olid ehitustööde lõpptulemusega igati rahul. Ilmar Oeselg, kes käib päevakeskuses iga päev lõunat söömas, leidis, et uued ruumid on kenad ja mis peaasi – soojad. Remondiaegset segadust pidas ta samuti normaalseks. “Süüa sai ju ikka ja saunas käisin spordihoones,” selgitas ta. Päevakeskuse uue sauna proovis ta juba eelmisel neljapäeval ära. “Hea saun on,” kiitis Oeselg.

Avamispäeval külastajatele pakutud torti ja pokaali veini nautinud Maria Bogoslovsky ja Asta Vapper kiitsid aga päevakeskuse uut ilusat kohvikuosa ja kinnitasid, et käisid seal ka siis, kui remont alles pooleli oli.

Kuressaare Hoolekanne SA juhataja Tiia Tammsalu oli kõige õnnelikum uute ruumide sisekujunduse üle, mis on tema sõnutsi kaunites helgetes toonides. Loomulikult tundis ta rõõmu ka põhjalikult remonditud tegevustubadest ja maja uuest soojustusest. Kurvaks tegi Tammsalu aga see, et rahapuudusel jäi uuendamata hoone ventilatsioonisüsteem.

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi esindaja Kaspar Tennokese sõnul kulus CO2 kvoodiraha suurusjärgus 148 000 eurot piltlikult öeldes selleks, et maja saaks ”talveks mütsi pähe ja kasuka selga”. Lisaks vaadati üle maja ”vereringe, aga hingamisteede uuendamiseni seekord ei jõutud”.

Tennokese sõnul on järgmise aasta CO2 kvoodi raha juba jagatud ja seega saab ventilatsiooni ehitada vaid linna rahaga. Positiivseks pidas ta seda, et tööde projekt on vähemalt olemas. Kui leitakse vajalik summa, saab tööga kohe ka pihta hakata. Lisaks torustikule tuleks välja vahetada praegune ventilatsiooniseade, mille tarvis peaks omakorda ehitama suurema ventilatsiooniruumi.

Tammsalu kinnitusel on nad küll kogunud raha remondifondi, aga see kulub lähiajal Sikassaares asuva sotsiaalmaja remondiks. Tööde maksumuseks on planeeritud 15 000 eurot, mille eest tehakse korda vähemalt kaks tuba ja kaks duširuumi. Kuid ka sotsiaalmajas on probleeme ventilatsiooniga ja soojustuses tekkivate külmasildadega.

Ehitustööd päevakeskuses tegi AS EBC Ehitus ja tööde kogumaksumuseks kujunes umbes 180 000 eurot, millest suurem osa kaeti CO2 kvoodi rahast. Algul anti see raha küll hoopis Kuressaare tennisehalli remondiks, aga pärast tennisehalli kokkukukkumist 2011. aasta kevadel otsustati tänavu 1. märtsil suunata see raha päevakeskuse remondiks.

Märkimisväärne on, et ehitajal oli CO2 raha eest tehtavate tööde tegemiseks aega vaid kaks kuud ning hakkama saadi selle ajaga kenasti.

Print Friendly, PDF & Email