Mis jääb meelde vanast, mida ootame uuelt aastalt

KE toimetus palus vallaelanikel vastata kolmele küsimusele:

1. Milline oli teie meeldivaim elamus lõppeval aastal?
2. Mida ootate või loodate uuelt, 2013. aastalt?
3. Milline on teie pühadesoov või tervitus?

1. Lõppev aasta on toonud nii katsumusi kui ka meeldivat. Minu jaoks oli suurim elamus, et saime oma jahiga osaleda 55. Muhu väina regatil. Tulemused üllatasid meid.
2. Uue algava aasta tähtsündmuseks pean koolimaja ehitust Astes. Ka laste peredes on oodata juurdekasvu ja see teeb südame soojaks.
3. Jõuluootuses soovin kõigile jõulurahu ja olen tänulik, et koolis on iga advendinädala algul advendihommikud. Ka mitmed aineõpetajad on ainetunde sidunud saabuvate jõulupühadega, mille üle on mul hea meel. Soovin kõigile rahulikke saabuvaid jõulupühi ja rahu südamesse!

Õnnistussooviga
Peeter

***
1. Saime osakonna kasutusse kaks elektriautot, oleme suutnud jõudumööda abistada abivajajaid, oleme püüdnud olla toeks ja abiks iga probleemi lahendamisel, mis meieni jõudnud.
2. Et me suudaksime iseseisvalt toime tulla selles keerulises majanduslikus olukorras, et ikka jätkuks killuke optimismi ja rõõmu igasse päeva.
3. Rahulikku jõuluaega ja meeldivat aastavahetust ja hoidke oma lähedasi!
Kaarma valla sotsiaalosakonna nimel Liida Kaare, Ervin Raudsik, Kristi Mägi, Marje Mäoma, Õnne Mändla
***
1. Lõppev aasta on olnud väga kirju ja sündmusterohke. Raske ja veidi ebaõiglane tundub selle kõige seest välja tuua mingit “kõige-kõigemat”. Kui veidi järele mõelda, siis mitte ehk kõige meeldivamaks, küll aga üheks meeldejäävamaks võin lugeda 9. veebruaril, külmal ja libedal talvepäeval Aste klubis toimunud maakonna koolinoorte vokaalansamblite konkursi korraldamist. Pärast pikka ettevalmistust ja pabistamist täitus maja ligikaudu 150 laululembese inimesega. Siiamaani tundub veidi uskumatu, et meid väikesesse Aste klubisse nii palju ära mahtus. Oli rõõm!
Teine kirkam hetk oli Kaarma kamberteatri toimetamistes osaline olla ja suveetenduste sarja “Kallased ajamere kallastel” rütmis loksuda. Koos Tiiu ja Ursulaga sai juulikuu lõpus kolmel korral eluks mängitud tükk “Inglitiivul üle õue…”, mille eriline õhustik ja positiivne tagasiside jättis minu hinge samasuguse jälje nagu Kallaste pere liikmed selles loos oma koduõuele.

2. 2013. aasta on Eestis kuulutatud kultuuripärandi aastaks. Teema-aasta eesmärk on teadvustada, et kultuuripärand puudutab ühel või teisel moel meid kõiki ning on väärt säilitamist ja väärtustamist. Üheskoos aktiivsete huvigruppide, pärandi edasikandjatega sooviksin alustada diskussioone, et paremini mõista, kuidas seda teemat tajutakse ja mida selle all silmas peetakse, eeskätt valla, kuid laiemalt ka maakonna kontekstis, ning vaagida võimalusi, kuidas oma kultuuripärandit elujõulisena hoida.

3. Mina soovin igaühele lõppevasse aastasse südamerahu ja aega, et olla koos lähedaste inimestega – nii oma mõtetes kui ka tegudes. Praegu on õige aeg lisaks teiste jõulusoovide usinale uurimisele kuulata ka iseennast ja märgata oma vajadusi. Sisemine rahulolu paneb suuremat rõõmu tundma ka ümbritsevast maailmast ja austusest iseenda vastu sünnib lugupidamine ka teiste vastu.

Kristi

***
1. Meeldivaim elamus 2012. aastal oli, kui sain teada, et Baltic Workboats soovib anda tuulegeneraatorite püstitamise võimaluse eest kogukonna heaks (Nasva klubi ehituseks) 240 000 eurot.

2. Suurim soov on, et meie uus kool Astes saaks ikka õigeks ajaks valmis, et meie plaanid ja ideed selles majas saaksid kõik ellu viidud.

3. Kauneid ja rahulikke jõule kõigile!

Margus

***
1. 2012. augustis toimus juba VI Vaivere endise kooli kokkutulek. Need 20–90-aastaste koolilaste ja õpetajate kokkusaamised näitavad, et oleme õppinud ja töötanud õigel ajal õiges kohas. Minul Kaarma koolide muuseumi töötajana oli uhke näidata ja tutvustada meie huvitavaid kollektsioone. Kokkutulekust osavõtjaid oli 120 endist vaiverelast.

2. Jõuluootus, et talvetaat aitaks kõik lapsed pühadeks koju, rajaks teed surnuaedadesse ja kirikutesse, et igas kodus oleks jõulurahu.

3. Kõigile häid jõulupühi ja head uut aastat, ootan uuel aastal koolide muuseumisse kõiki huvilisi, tervitan õpetajaid-pensionäre, kohtumiseni ajalookonverentsil 2013. aasta sügisel!

Evi

 

1. Meeldivaim elamus lõppeval aastal?
Martin: Uus arvuti.
Rasmus: Türgi reis.
Karl: Esimene lennusõit.

2. Mida ootad algavalt aastalt?
Martin: Et saaks reisile.
Rasmus: Seiklusi, uut koolimaja.
Karl: Uusi sõpru, ilusat koolimaja.

3. Sinu pühadetervitus, soov kõigile?
Martin: Põnevat elu ja palju sõpru!
Rasmus: Palju headust, et poleks kurjust!
Karl: Igale lapse pühadeks kommi!

Ulvi

Print Friendly, PDF & Email