Kuressaare ööklubid on äraootaval seisukohal (15)

Ööklubide esindajad ei ole veel kujundanud seisukohta, mida arvata politsei plaanist hakata piirama lõbustusasutuste lahtiolekuaega, ja ootavad ära Kuressaare linnavalitsuse järgmised sammud.

Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter kirjutas eelmisel nädalal linnapea Mati Mäetalule ja linnavolikogule, et nädalavahetuste öödel turvalisuse parandamiseks peab linn asuma piirama ööklubide ja
-baaride lahtiolekuaega.

Linn küsib lisainfot

Vahter nendib, et Kuressaare turvalisust enim mõjutav tegur on korrarikkumiste suur arv nädalavahetuste öödel kella 2-st 6-ni, ning ütleb otse välja, et enamik ööklubisid ja baare on avatud sisuliselt 24 tundi järjest, ja kinnitab, et just see ongi korrarikkumiste suurt arvu enimsoodustav asjaolu.

“Linnavalitsus palus politseijuhil esitada olukorda täpsustavaid andmeid,” ütles Saarte Häälele Kuressaare linna pressiesindaja Kristiina Maripuu. Enne politseijuhilt vastuse saamist on tema sõnul ennatlik öelda, mida ööklubide lahtiolekuaegadega ette võetakse.

Saarte Häälega vestelnud ööklubide esindajad ei olnud veel seisukohta võtnud, oodates Kuressaare linnavalitsuse järgmisi samme.

“Ei tahaks seda teemat kommenteerida,” ütles ööklubi Diva tegevjuht Kristjan Lillimägi, kes loodab oma sõnul veel kord koos linnavalitsuse esindajatega istuda ühise laua taha asja arutama.

Enne linnavalitsuse otsust ei soovinud politsei ettepanekut kommenteerida ka Kodulinna lokaali esindaja.

“Sõltub muidugi, mis selleks piiranguks jääb,” ütles ööklubi Privilege juhataja Gert Nepper, lisades, et tema pooldab küll seda, et näiteks hommikul kella viiest oleksid baarid suletud ning ka kojamehed saaksid hommikul rahulikult oma tööd teha.

Kaklused ei lõpe

Samas märkis Nepper, et ei usu, et see meeste kaklused lõpetaks, ning samuti ei ole ta nõus väitega, et kujunenud olukorras on süüdi ainult ööklubid.

Kaido Vahter tõdeb oma kirjas, et kesklinnas on harvad need nädalavahetused, mil klubides alanud tülisid ei lahendataks südalinna tänavail kakeldes või purjus pidutsejad ei lõhuks teiste kodanike sõidukeid ja muud vara.

Rääkimata roolijoodikutest või öistel tänavatel pidutsejate kohta tulnud kaebustest.

Print Friendly, PDF & Email