IRL hakkab valmistuma omavalitsusreformiks (19)

Kaitseminister ja Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Urmas Reinsalu saatis eile regionaalminister Siim Kiislerile pöördumise, milles kutsub üles võtma vastu vajalikke otsuseid ja seadusi omavalitsusreformi läbiviimiseks juba lähemate kuude jooksul. 

“IRL on seisukohal, et Eesti omavalitsustel peab olema senisest tähtsam roll Eesti inimeste elujärje parandamisel, et meil sünniks rohkem lapsi ja et Eesti oleks meile kõigile parim paik elamiseks,” kirjutas Reinsalu Delfi.ee teatel.

Tema sõnul jälgib IRL murega, kuidas inimesed kolivad elama suurtesse keskustesse hoolimata sellest, et erinevates eluvaldkondades haridusest transpordini suunatakse regionaalpoliitiliste eesmärkide saavutamiseks väljapoole neid keskusi igal aastal sadu miljoneid eurosid. “Peamiseks põhjuseks on siin see, et inimestel ei ole kohapeal piisavalt tasuvat tööd ja vastutus uute töökohtade loomise eest jaguneb killustunud ja seetõttu reaalsete hoobadeta omavalitsuste, maavalitsuste ja riigi vahel,” loetles Reinsalu põhjuseid.

Reinsalu sõnul näeb IRL, et senine omavalitsuskorraldus on ajale jalgu jäänud ega seisa oma ülesannete kõrgusel ning struktuursed muudatused omavalitsuskorralduses on selliste protsesside pidurdamiseks vältimatud.

Print Friendly, PDF & Email