Saarlane mängib jalgpalli Saksa amatöörklubis

Saksamaale elama kolinud Saaremaa JK mängija Ilmar Leimann tahab oma võimed proovile panna Eintracht Segebergi amatöörmeeskonnas.

“Eks muidugi elu näita, mis siin saama hakkab, kuid üle kuu on siin juba elatud ja et jalgpall ei jääks mulle võõraks, siis leidsin ka koha, kus saaks palli taga ajada,” rääkis ta.

Saarlane hakkab mängima Eintracht Segebergi jalgpallimeeskonnas, mis on kohaliku linna amatöörjalgpalliklubi.

Saksamaal on palju erinevaid liigasid ja Leimann ei oska öelda, millise nii-öelda Eesti mõistes liigaga tegemist on, kuid oma liigas on nad tublid keskmised. “Taseme poolest paistab olevat Eesti II liiga võistkond ja liiga paremad võiksid Eesti esiliiga keskmiste kohtade peale mängida,” arvas ta.

Ilmar Leimanni hinnangul on Eintracht Segeberg oma sisekorralduselt ja tingimustelt – mida siin paljud endale lubada ei saa – Eesti mõistes tippklubi. Klubil on üks kunstmuruväljak ja kaks muruväljakut, treeningharjutuste läbiviimiseks on suur hulk mitmesuguseid vahendeid. Kompleks on nagu Levadial Maarjamäel, ainult et konteinerite asemel on ikka maja, kus on riietusruumid, konverentsisaal, kohvik lapsevanematele ning pärast mängu lõdvestumiseks ja kokkusaamiseks.

Ilmar Leimann ei ole Segebergi ainus “võõrleegionär”. Peale saarlase on meeskonnas ka üks Iraagist pärit mees. Debüüt on meie mehel veel tegemata ja seda paberimajanduse tõttu. Aga ta usub, et varsti on need probleemid ületatud, ja siis paistab, kuidas minema hakkab.

Seni on Ilmar Leimann koos ühe kolleegiga klubis nelja- kuni kuueaastaste laste treener.

Print Friendly, PDF & Email