Ott Tänak jäi suurest mängust välja (11)

Ott Tänak jäi suurest mängust välja

Foto: M-Sport

Autoralli MM-sarjas osaleva M-Spordi meeskonna teade, et järgmise aasta pilootideks saavad ka Jevgeni Novikov ja Thierry Neuville, jättis Ott Tänaku (fotol) selle tiimi ukse taha.

Saarlase väljavaated järgmisel hooajal WRC-sarjas osaleda on pea olematud.

Laupäeval oma otsusest teada andnud M-Sport põhjendas oma valikut tiimipealik Malcolm Wilsoni suu läbi: “Östberg, Novikov ja Neuville on küll noored piloodid, ent tõestasid lõppenud hooajal, et suudavad olla nii kiired kui ka lõpetada rallisid.” Sellest lausest loevad paljud välja sõnumi, miks Tänakut M-Sporti ei valitud.

Nimelt sai eelmisel aastal MM-sarja 8. kohaga lõpetanud saarlasele saatuslikuks sage katkestamine ja ebastabiilne sõit. “Viimati suutis ta näiteks maha mängida Hispaania rallil raudkindlana paistva viienda koha,” arvab Õhtuleht.

Kuid kui tipptiimi ja tipptasemele Tänakul asja pole, millised on siis tema võimalused? Ka selle üle spekuleeritakse palju, kõige tõenäolisemaks peetakse Tänaku maandumist Euroopa meistrivõistlusteks peetavasse ERC-sarja. Seda samuti M-Spordi värves, seda enam, et Tänakul on selle tiimiga leping, mille sisu siiski keegi peale asjaosaliste endi ei tea.

Postimees pakub välja, et Tänakul on ka võimalus osaleda WRC-sarjas M-Spordi ettevalmistatud autoga, kuid oma rahakoti toel. See nõuaks ligikaudu 185 000 eurot ralli kohta, kuid sellist raha Eestist ilmselgelt ei leia.

Kolmas võimalus oleks nii Postimehe kui ka Õhtulehe arvates liituda mõne teise tiimiga. Oma sõitjatest pole seni kuulda andnud Mini autot arendav Prodrive, kuid sinna pääsemiseks on samuti vaja rahakott puuga selga võtta. Uue tulijana tahab MM-sarja pääseda Hyundai, kuid seda täismahus alles 2014. aastal.

Print Friendly, PDF & Email