Öiged saarlased on sitked kui kadakad (3)

Öiged saarlased on sitked kui kadakad

TUNNUSTAJA JA TUNNUSTATU: Vjatšeslav Leedo (paremal) ja Tallinna saarlaste ühenduse juhatuse liige Harri Ellart. 

Laupäeva pärastlõunal andis Tallinna saarlaste ühenduse juhatuse liige Harri Ellart öige saarlase tiitli pälvinud Vjatšeslav Leedole üle kadakapuust kepi. Nii nagu eelmistel aastatel, oli selle tänavugi meisterdanud saarlasest ettevõtja Alver Sagur.

Tallinna saarlaste ühenduse aastalõpupeol, kus tähistati ka ühenduse 23. sünnipäeva, andis Harri Ellart pikema ülevaate pealinna saarlaste tegevusest ja sellest, kuidas tekkis idee hakata valima öiget saar-last. Kümnendaks öigeks saarlaseks valitud Vjatšeslav Leedo läheb ajalukku sellegagi, et on esimene selle tiitliga tunnustatud saarlane, kes elab ja tegutseb oma sünnisaarel. Kõik eelmised öiged saarlased on oma elutöö teinud mandrimaal.

Tallinna saarlaste ühenduse juhatuse esimees Kalle Liiv märkis pärast öige saarlase väljakuulutamist, et erand kinnitab reeglit. “Seekord tõstame tõesti esile meest, kes kodusaarel elades ja töötades on Tallinna saarlaste lugupidamise pälvinud. Slavik Leedo on Saare maakonna elu edendamiseks väga palju ära teinud. Ta on igati väärikas mees seda tiitlit kandma,” hindas Tallinna ülikooli õigusakadeemia Kuressaarest pärit õppejõud Kalle Liiv.

Pidulikul sündmusel viibis ka riigikogu liige Kalle Laanet, kes hindas oma tervituskõnes kõrgelt Tallinna saarlaste ühenduse tegevust ja ettevõtmisi. Peatudes värske tiitlivõitja, öige saarlase Vjatšeslav Leedo töödel-tegemistel, märkis Laanet positiivselt Leedo teerajaja rolli mitmes majandusvaldkonnas.

X öige saarlane jäi pealinlaste ees esinedes napisõnaliseks, öeldes vaid, et on tunnustusest väga liigutatud. “Kui juba saarlane saarlast märkab, siis on see minu jaoks kõige kõvem tunnustus,” kinnitas Leedo.

Andes hinnangut lõppevale majandusaastale, ütles Leedo, et see on olnud igati normaalne.

“Ma hoian mune mitmes korvis. Kui ühe korviga peakski midagi juhtuma, siis teistes jäävad munad terveks. Nii nagu elus ikka, mõnel firmal on läinud paremini, teisel võib-olla pole nii hästi läinud. Üldiselt võib aastaga rahule jääda,” nentis ligi 20 ettevõtte omanik.

Print Friendly, PDF & Email