Voolu ei ole ega tule! (10)

Vist niipea. Või vähemalt ei oska selle tagasituleku aega ennustada need, kes Saaremaa põhja- ja lääneosas juba päevi elektrita läbi ajama pidanud. Nii näiteks möödus Kihelkonna vallas elaval muusikapedagoogil Tiit Paulusel eile vooluta juba neljas päev.

Need, kel majas puudega köetav kolle, pole ehk nii hullus olukorras kui teised, kelle maja tavaolukorras soojendab ainult elekter. Kuidas aga valmistada toitu või soojendada vett, kui pliit ja veekeetja töötavad vaid kaablist tuleva voolu abil?

Millise rahalise kahju taolised voolukatkestused kaasa tuua võivad, teavad need, kelle keskkütteseadmed või koduelektroonika need katkestused tuksi keeranud on.

Elektrilevi pressiesindaja aga laiutab käsi: meie ei ole kursis, miks või kuidas. Ja igale poole nii ruttu ei jõua.

Küll need tänapäeva inimesed on ära hellitatud, võib mõni ju öelda. Ning et vanasti ju elatigi peeruvalgel ja saadi hakkama. Kuidagi ehk tõesti hakkama saab, aga kas sellist elu tänapäeva mõistes just normaalseks pidada, on iseasi.

Vägisi meenub habemega anekdoot ahvidest ja voolust. Krõbedaid (sõimu-)sõnu Elektrilevi aadressil kostab neil päevil Saaremaal ilmselt rohkem kui vaid paaril korral.

Print Friendly, PDF & Email