Vanuri surnuks vägistanud mehe karistus jäi muutmata (4)

Tallinna ringkonnakohus jättis vanuri surnuks vägistanud Livio Kummile Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas tehtud otsuse muutmata ning kaitsja apellatsioonkaebuse rahuldamata.

“Muus osas asja sisu ei saa avaldada, kuna tegemist on konfidentsiaalse asjaga,” ütles Tallinna ringkonnakohtu pressiesindaja Anneli Vilu, lisades, et kuna tegemist on kinnise kohtuistungiga, ei saa ta ka täpsustada, mida kaitsja apellatsioonkaebusega saavutada soovis.

Tänavu 2. oktoobril mõisteti Kuressaare kohtumajas 11 aasta ja 10 kuu pikkune vanglakaristus Livio Kummile, kes mullu detsembris Sõmera hooldekodu eaka elaniku vägistas, põhjustades tema surma.

Lisaks vägistamisele mõisteti 31-aastane Livio Kumm süüdi temast 50 aastat vanemalt naiselt seadusliku aluseta vabaduse võtmises ja omavolilises sissetungis.

Süüdistuses esitatud kolme paragrahvi järgi mõisteti talle kokku karistuseks 15 aastat, s.o maksimaalne karistus, mida mõista saab, kuid tulenevalt lühimenetlusest läks karistusest üks kolmandik maha. Seega jäi karistuseks kümme aastat ja kuna uued kuriteod olid toime pandud katseajal, liideti karistusele juurde veel üks aasta ja 10 kuud ning lõplikuks liitkaristuseks jäi 11 aastat 10 kuud. Karistusaja algust hakati lugema mullu 9. detsembrist, ajast, mil Kumm kahtlustatavana kinni peeti.

Lisaks vanglakaristusele mõisteti Livio Kummilt riigituludesse ekspertiisitasud summas 6497,90 eurot, 725 eurot sundraha ja 996,52 eurot kaitsjatasu.

Kummi süüasja arutati kinniste uste taga. Istung kuulutati kinniseks kõlbluse või perekonna kaitseks ja õigusemõistmise huvides.

Kriminaalse taustaga Livio Kumm oli Sõmeral tuntud varas. Viimati seisis ta kohtu ees mullu 8. detsembril, kui oli pääsenud reaalsest vangistusest. Samal õhtul kukkus ta purjutama ning 9. detsembri hommikul avastati Sõmera hooldekodus, et üks voodihaige halvatud naine on kadunud. Naise vägivallatunnustega surnukeha leiti samal hommikul Livio Kummi elukohast.

Kummi kaitsja kaebas maakohtu otsuse ringkonnakohtusse, mis jättis aga apellatsioonkaebuse rahuldamata.

Print Friendly, PDF & Email